Pirmo Europos čempionato nugalėtojos – Lietuvos tinklininkės
Aus­tri­jos kal­nuo­se su­reng­tas is­to­ri­nis pir­ma­sis Eu­ro­pos snie­go tink­li­nio čem­pio­na­tas pa­žy­mė­tas lie­tu­vių trium­fu. Pir­mo­sio­mis že­my­no čem­pio­nė­mis ta­po Ie­va Dum­baus­kai­tė ir Mo­ni­ka Po­vi­lai­ty­tė, o vy­rų var­žy­bo­se bron­zos me­da­lius iš­ko­vo­jo Ar­nas Rum­še­vi­čius ir Lu­kas Kaž­dai­lis.

Moterų varžybų finale Lietuvos paplūdimio tinklininkės po 48 minutes trukusios kovos 3:2 (14:12, 9:11, 11:7, 9:11, 11:8) nugalėjo antrą reitingą turėjusias turkes Bugrą Eryildiz ir Aleyną Vencę.

Pusfinalyje I. Dumbauskaitė ir M. Povilaitytė per 12 min. 2:0 (11:8, 11:4) įveikė latves Alisę Lecę ir Ilzę Liepiniauską.

„Esame labai laimingos. Noriu labai padėkoti visiems, mus palaikiusiems. Čia buvo nuostabi aplinka, atmosfera, o turnyras – puikus“, – iškart po finalo sakė I. Dumbauskaitė.

Fantastišką atmosferą sukūrė gausiai į finalus susirinkę žiūrovai, o visą tinklinio grožį papuošė įspūdingi kalnų vaizdai.

Vyrų turnyro mažajame finale aistringai aistruolių palaikomi lietuviai mėgavosi žaidimu ir po fantastiško lemiamo penkto seto 3:2 (8:11, 11:6, 11:13, 11:6, 11:3) įveikė rusus Jurijų Bogatovą ir Pavelą Rasukovą. Susitikimas truko 42 minutes.

Pusfinalyje A. Rumševičių ir L. Každailį sustabdė čempionato favoritai rusai Ruslanas Dajanovas ir Tarasas Myskivas. Mūsiškiai pralaimėjo 0:2 (6:11, 9:11).

Pirmame Europos sniego tinklinio čempionate varžėsi keturios Lietuvos poros. Gerda Gruzinskaitė ir Ieva Vasiliauskaitė pasidalijo 5–8, o Urtė Andriukaitytė ir Irina Zobnina – 9–16 vietas.

Į šį čempionatą visos mūsų poros galėjo išvyko tik rėmėjų pagalba.

Sniego tinklinis jau 2022 metų žiemos olimpinėse žaidynėse turėtų būti kaip parodomasis sportas, o 2026 metais, tikimasi, bus įtrauktas į olimpinių žaidynių programą.