Pirmieji „Ryto“ naujokai
Di­de­lį dė­me­sį sos­ti­nės krep­ši­nio pi­ra­mi­dei ski­rian­tis Vil­niaus „Ry­tas“ su­sig­rą­ži­no net du jos ta­len­tus. Vil­niaus klu­bas pa­si­ra­šė il­ga­lai­kes su­tar­tis su Ei­man­tu Ben­džiu­mi ir Eval­du Kai­riu.

28-erių 207 cm ūgio E. Bendžius profesionalo karjerą pradėjo Vilniaus „Perlo“ ekipoje, vėliau sezoną praleido Pasvalyje. Itin taiklia ranka pasižymintis žaidėjas 2012 metais apsivilko „Ryto“ marškinėlius ir sostinėje praleido dvejus metus. 2014-aisiais jis nusprendė pradėti legionieriaus karjerą ir persikėlė į Sopoto „Trefl“, o pastaruosius trejus metus rungtyniavo ispanų klube „Obradoiro CAB“.

Praėjusį sezoną E. Bendžius Ispanijoje per rungtynes rinko po 11 taškų ir atkovojo 4 kamuolius. Krepšininkas gali žaisti lengvojo bei sunkiojo krašto puolėjo pozicijose.

207 cm ūgio E. Kairys savo pirmąsias profesionalo rungtynes sužaidė „Ryto“ klube, kai 2006 metais tapo jauniausiu visų laikų sostinės komandos debiutantu. Trumpai Vilniaus klubo marškinėlius vilkėjęs puolėjas 2007–2011 m. gynė „Perlo“ ekipos spalvas, 2011–2015 m. žaidė Pasvalyje, o pastaruosius du sezonus rungtyniavo Turkijoje – Ušako „Sportif“ ir „Demir Insaat“ klubuose. Galingais dėjimais pasižymintis E. Kairys Biujukčekmedžės komandai pelnydavo po 7,8 taško ir atkovodavo 3,9 kamuolio.

Praėjusį sezoną E. Bendžius ir E. Kairys sulaukė kvietimo į Lietuvos rinktinę žaisti pasaulio čempionato atrankos turnyre.

„Bendžius rungtyniaus dviejose pozicijose ir mums labai aktualu jo įvairiapusiškumas. Jis – šiuolaikinis sunkusis krašto puolėjas. Žaidėjas įrodė, kad yra pasiruošęs žengti dar vieną žingsnį ir gali toliau tobulėti. Kairys – penktas numeris, turintis savybes, kurių norėjome iš vidurio puolėjo tiek gynyboje, tiek puolime“, – sakė „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.