Pirmieji įspūdžiai iš Sarajevo – net Ignalinoje būna sunkiau
Iš­ban­dę Eu­ro­pos jau­ni­mo olim­pi­nio žie­mos fes­ti­va­lio Sa­ra­je­ve (Bos­ni­ja ir Her­ce­go­ni­na) tra­sas Lie­tu­vos jau­nie­ji spor­ti­nin­kai jo­mis li­ko pa­ten­kin­ti, tik ne­ri­mą kė­lė pir­mą var­žy­bų die­ną gre­sian­tis snie­gas, šlapd­ri­ba ar net lie­tus.

Tiesa, ne visiems mūsų šalies sportininkams viešnagė Sarajeve prasidėjo sklandžiai – du atletai apsinuodijo maistu.

Sekmadienio rytą Sarajeve vyko spaudos konferencija, kurioje Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio organizacinio komiteto prezidentas Jozefas Liba tvirtai pareiškė, kad žaidynėms pasirengta. Tai patvirtindami dienos pabaigoje 1500 jaunų sportininkų iš 46 valstybių oficialiai festivalį atidarė olimpiniame stadione „Asim Ferhatovič Hase“.

Atidarymo ceremonijoje drauge su bendraamžiais žygiavo ir 8 Lietuvos sportininkai, šalies vėliavą nešė snieglentininkas Motiejus Morauskas.

„Tokioje didelėje ceremonijoje dalyvavau pirmą kartą. Nešiau Lietuvos vėliavą. Man tai garbė. Tikiu, kad tai garbė visai snieglentininkų bendruomenei“, – sakė M. Morauskas.

Tiek Motiejus, tiek kiti Lietuvos komandos nariai dieną praleido kalnuose – pirmose treniruotėse išbandė trasas, jų specifiką, deguonies kiekį, atsivežtus įrankius. Tiesa, du slidininkai liko olimpiniame kaimelyje – manoma, kad jie apsinuodijo maistu ir treniruotis negalėjo.

„Trasa lengva, be didesnių pakilimų. Vaikinų – su staigiais posūkiais, maniškė – visiškai tolygi. Pasirodė, kad net Ignalinoje būna sudėtingiau, – sakė 1500 metrų aukštyje treniruotę baigusi biatlonininkė Sara Urumova. – Tik šaudymo metu labai keitėsi vėjo kryptis. Jeigu taip bus ir varžybose, visi dalyviai turės bėdų.“

Motiejus Morauskas: „Tokioje didelėje ceremonijoje dalyvavau pirmą kartą. Nešiau Lietuvos vėliavą. Man tai garbė.“

„Buvo puiki diena. Labai gerai sekėsi visi pratimai, padariau dešimt šuolių. Net oras lepino. Tačiau prognozuojama, kad pirmadienį atrankos varžybose galime sulaukti sniego, šlapdribos ar net lietaus. Subjuręs oras keis planus“, – sakė tikslą patekti į finalą keliantis M. Morauskas.

Sklandžia treniruote bei parankia varžyboms trasa džiaugėsi ir kalnų slidininkė Smiltė Bieliūnaitė: „Trasa lygi, mėgstu tokias.“

Lietuviams Europos jaunimo olimpinio žiemos festivalio varžybos prasidėjo pirmadienį.

Į Bosniją ir Hercegoviną išvyko po keturis Lietuvos slidininkus (Fausta Repečkaitė, Emilija Siavro, Edvinas Šimonutis ir Gabrielius Paukštė) ir biatlonininkus (S. Urumova, Romualdas Aleksandrovas, Darius Dinda ir Gytis Mikoliūnas), dvi kalnų slidinėjimo atstoves (S. Bieliūnaitė ir Dorotėja Juknevičiūtė) bei vienas snieglenčių sporto atstovas (M. Morauskas).

Dvylikta komandos nare turėjusi būti dailiojo čiuožimo atstovė Paulina Ramanauskaitė liko Lietuvoje. Kaunietei skilo kairės pėdos kaulas.

14-ajame Europos jaunimo žiemos olimpiniame festivalyje varžosi geriausi 14–18 metų Europos sportininkai. Sarajeve vyks 8 disciplinų varžybos, jose rungsis apie 1500 atletų iš 50 Europos valstybių.

Priminsime, kad 1984 metais Sarajeve vyko žiemos olimpinės žaidynės, jose aukso medalį biatlono estafetės varžybose iškovojo lietuvis Algimantas Šalna.