Pirmasis lietuvių medalis Europos pulo čempionate
Šiuo me­tu Veld­ho­ve­ne (Ny­der­lan­dai) vyks­ta Eu­ro­pos pu­lo čem­pio­na­tas. Šios pir­me­ny­bės ju­bi­lie­ji­nės, 40-osios, to­dėl yra iš­skir­ti­nės, trun­ka net dvi sa­vai­tes, o dau­giau nei 500 spor­ti­nin­kų skir­tin­go­se dis­cip­li­no­se iš­si­da­lins net 38 me­da­lių komp­lek­tus.

Pirmasis medalis – jau ir Lietuvos rinktinės įskaitoje. U-23 „aštuoniukės“ disciplinoje bronzą iškovojo pajėgiausias mūsų žaidėjas 20-metis Pijus Labutis. Vienu disciplinos favoritų laikytas lietuvis pergalingai ir užtikrintai žygiavo iki pusfinalio, kur sėkmė lydėjo varžovą iš Vokietijos.

Iki tol vykusiose vyrų disciplinose toliausiai Pijui pavyko nukeliauti iki ketvirtfinalio „14.1“ varžybose, kur jis tik po atkaklios kovos pralaimėjo pasaulinio lygio žvaigždei Albinui Ouschanui iš Austrijos. Pastarasis yra tapęs pasaulio čempionu, bet pralaimėjimo prieš lietuvį jis išvengė tik po labai atkaklios kovos.

Pijus dar dalyvaus U23 „devyniukės“ disciplinoje. Kiti rinktinės nariai į medalius rimčiau nepretenduoja, tačiau žaidžia ne žemiau savo galimybių ribos. Pavydžiui, klaipėdietis Kęstutis Žadeikis jau du kartus pasiekė U19 atkrintamųjų kovų etapus, o juose pralaimėjo absoliučiam favoritui W. Zielinskiui. Šis lenkų vunderkindas yra jauniausias žaidėjas, laimėjęs prestižinį vyrų „Eurotour“ etapą ir jau turi tris medalius šių metų čempionate.

Be Pijaus ir Kęstučio, Lietuvos rinktinei šiemet dar atstovauja Simona Milišauskaitė, dalyvaujanti moterų varžybose, Mantas Ignotas (jaunių), Tomas Brikmanis (veteranų) ir Gintas Jonauskas bei Maksimas Suchanovas (žmonių ratukuose).