Peru rinktinė atgavo savo kapitoną
Ar­tė­jant pa­sau­lio fut­bo­lo čem­pio­na­tui Pe­ru rink­ti­nė su­lau­kė pui­kios ži­nios – jos ka­pi­to­nui Pa­olo Guer­re­ro pa­nai­ki­na disk­va­li­fi­ka­ci­ja dėl do­pin­go var­to­ji­mo.

P. Guerrero buvo diskvalifikuotas praėjusį spalį, kai, anot Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA), „sulaužė dopingo patikros taisykles“. Ginčai truko kelis mėnesius. Galiausiai gegužę 34-erių P. Guerrero buvo skirta šešių mėnesių diskvalifikacija. Futbolininkas kreipėsi į Tarptautinį sporto arbitražą (CAS) ir pateikė apeliaciją.

Šveicarijos federalinis teismas nusprendė panaikinti Peru futbolininkui diskvalifikaciją ir leido jam žaisti pasaulio čempionate. „Teismo pirmininkas atsižvelgė į visus galimas neigiamus padarinius, dėl kurių kentėtų 34-erių sulaukęs futbolininkas. Tokiame amžiuje pasaulio čempionatas kiekvienam žaidėjui yra karjeros kulminacija“, – teigė teismo atstovas.

P. Guerrero savo šalies rinktinėje labai gerbiamas. Kai jo komanda po 36 metų pertraukos iškovojo teisę žaisti pasaulio pirmenybėse, švęsdami Peru futbolininkai į stadioną atsinešė ir savo kapitono marškinėlius. Taip rinktinė išreiškė palaikymą P. Guerrero.

Pasaulinė antidopingo agentūra WADA nurodo, kad praėjusį spalį P. Guerrero mėginyje buvo aptikta kokaino pėdsakų. Futbolininkas teisinosi, jog taip galėjo nutikti jam vartojant specialų vaistažolių užpilą, į kurį esą galbūt pateko kokainmedžio lapelių. Tai Pietų Amerikoje plačiai paplitusio kokaino sudedamoji dalis.

CAS specialistai galiausiai pripažino, kad narkotikų pėdsakų futbolininko organizme galėjo atsidurti atsitiktinai.

Peru rinktinė pasaulio čempionate kovos C grupėje. Perujiečių varžovai bus Prancūzijos, Danijos ir Australijos futbolininkai.