Persigalvojęs Lionelis Messi Argentinos rinktinės dar nepalieka
Ar­gen­ti­nos fut­bo­lo ger­bė­jai su­lau­kė nau­ja­me­tės do­va­nos – di­džiau­sia šios ša­lies rink­ti­nės žvaigž­dė Lio­ne­lis Mes­si ry­žo­si tęs­ti kar­je­rą na­cio­na­li­nė­je ko­man­do­je.

31 metų futbolininkas anksčiau ne kartą skelbė, kad su nacionaline rinktine ketina atsisveikinti po pasaulio čempionato Rusijoje. Ten Argentinos komanda pademonstravo labai blankų žaidimą ir iš turnyro iškrito jau aštuntfinalyje. Tad L. Messi nuomonė šiuo klausimu nepakito.

Vis dėlto praėjus pusmečiui penkis kartus geriausiu planetoje rinktas futbolininkas apsigalvojo. Ispanijos sporto leidinyje „Marca“ skelbiamas L. Messi apsisprendimas sugrįžti į rinktinę. Pasak paties žaidėjo, po nesėkmingo pasaulio čempionato nebuvo geriausias laikas ir būdas palikti rinktinę.

Argentinos rinktinės aprangą jis vėl apsivilks 2019 metų Pietų Amerikos futbolo čempionate, kuris vyks vasarą Brazilijoje.

Argentinos futbolo asociacijos prezidentas Claudio Tapia atskleidė, kad susitiko su L. Messi gruodžio viduryje Madride per „Copa Libertadores“ finalo rungtynes tarp Buenos Airių klubų „Boca Juniors“ ir „River Plate“. Pokalbis nebuvo ilgas, bet klubo „Barcelona“ superžvaigždė pranešė apie savo norą vėl padėti nacionalinei komandai.

„Lionelis oficialiai ir nebuvo pranešęs, kad palieka rinktinę. Todėl buvau tikras, kad jis sugrįš“, – sakė C. Tapia.

Leidinyje „Marca“ skelbiama, kad L. Messi kol kas prašė jo nekviesti į rinktinę dėl draugiškų rungtynių, nes visą dėmesį nori sutelkti į pasirodymą su „Barcelonos“ ekipa Europoje.

Buvęs L. Messi komandos draugas Barselonoje Xavi taip pat teigė neabejojęs, kad jis sugrįš į rinktinių varžybas, nes yra „labai kovingas ir motyvuotas futbolininkas“.

L. Messi taip pat yra rezultatyviausias visų laikų Argentinos rinktinės futbolininkas. Jai per 128 rungtynes pelnė 65 įvarčius. Tačiau suaugusiųjų lygmens varžybose su Argentina jis nelaimėjo jokių titulų. Leo ir kompanija pralaimėjo 2014-ųjų pasaulio čempionato finale, taip pat trijuose Pietų Amerikos pirmenybių finaluose.

Daug vilčių argentiniečiai siejo su 2018-ųjų planetos pirmenybėmis. Tačiau jose po slogaus starto svajonę aštuntfinalyje sužlugdė būsimieji čempionai prancūzai (4:2). 1978 metais pasaulio čempionu tapęs buvęs Argentinos futbolininkas Osvaldo Ardilesas tuomet kirto iš peties: „Ši Argentinos rinktinė yra prasčiausia istorijoje. Ji turi geriausią planetos futbolininką, bet nesugeba tapti konkurencinga komanda. Nesugebėjimas išnaudoti L. Messi talento lėmė mūsų futbolo nuopuolį.“

Ateinančią vasarą L. Messsi sieks įrodyti, kad O. Ardilesas yra neteisus. Tiesa, kol kas neaišku, kas treniruos „La Albiceleste“ vadinamą komandą 2019-aisiais. Pasaulio čempionate argentiniečiams dirigavęs Jorge Sampaoli su žaidėjais bendros kalbos nerado ir paskui buvo atleistas. Pietų Amerikos futbolo čempionatas Brazilijoje vyks birželio 14 – liepos 7 dienomis.