Persigalvojęs Leonelis Messi Argentinos rinktinės dar nepalieka
Ar­gen­ti­nos fut­bo­lo ger­bė­jai su­lau­kė nau­ja­me­ti­nės do­va­nos – di­džiau­sia šios ša­lies rink­ti­nės žvaigž­dė Lio­ne­lis Mes­si ry­žo­si tęs­ti kar­je­rą na­cio­na­li­nė­je ko­man­do­je.

31-erių futbolininkas anksčiau ne kartą skelbė, kad su nacionaline rinktine ketina atsisveikinti po pasaulio čempionato Rusijoje. Ten Argentinos komanda pademonstravo labai blankų žaidimą ir iš turnyro iškrito jau aštuntfinalyje. Tad L. Messi nuomonė šiuo klausimu nepakito.

Vis tik praėjus pusmečiui, penkis kartus geriausiu planetoje rinktas futbolininkas persigalvojo. Ispanijos sporto leidinys „Marca“ skelbia apie L. Messi apsisprendimą sugrįžti į rinktinę. Pasak paties žaidėjo, po nesėkmingo pasaulio čempionato nebuvo geriausias laikas ir būdas palikti rinktinę.

Argentinos rinktinės aprangą jis vėl apsivilks 2019 metų Pietų Amerikos futbolo čempionate, vyksiančiame vasarą Brazilijoje.

Argentinos futbolo asociacijos prezidentas Claudio Tapia atskleidė, kad susitiko su L. Messi gruodžio viduryje Madride, per „Copa Libertadores“ finalo rungtynes tarp Buenos Airių klubų „Boca Juniors“ ir „River Plate“. Pokalbis nebuvo ilgas, bet „Barcelona“ klubo superžvaigždė pranešė apie savo norą vėl padėti nacionalinei komandai.

„Lionelis oficialiai ir nebuvo pranešęs, kad palieka rinktinę. Todėl aš buvau tikras, kad jis sugrįš“, – sakė C. Tapia.

„Marca“ skelbia, kad L. Messi kol kas prašė jo nekviesti į rinktinę draugiškoms rungtynėms, nes visą dėmesį nori sutelkti pasirodymui su „Barcelona“ ekipa Europoje.

Buvęs L. Messi komandos draugas Barselonoje Xavi taip pat teigė neabejojęs, kad jis sugrįš į rinktinių varžybas, nes yra „labai kovingas ir motyvuotas futbolininkas.“

L. Messi taip pat yra rezultatyviausias visų laikų Argentinos rinktinės futbolininkas. Jai per 128 rungtynes pelnė 65 įvarčius. Tačiau suaugusiųjų lygmens varžybose su Argentina jis nelaimėjo jokių titulų. Leo ir kompanija pralaimėjo 2014-ųjų pasaulio čempionato finalą, taip pat tris Pietų Amerikos pirmenybių finalus.

Daug vilčių argentiniečiai siejo su 2018-ųjų planetos pirmenybėmis. Tačiau jose po slogaus starto svajonę aštuntfinalyje sužlugdė būsimieji čempionai prancūzai (4:2).

1978 metais pasaulio čempionu tapęs buvęs Argentinos futbolininkas Osvaldo Ardilesas tuomet kirto iš peties: „Ši Argentinos rinktinė prasčiausia istorijoje. Ji turi geriausią planetos futbolininką, bet nesugeba tapti konkurencinga komanda. Nesugebėjamas išnaudoti L. Messi talento lėmė mūsų futbolo nuopuolį.“

Ateinančią vasarą L. Messsi sieks įrodyti, kad O. Ardilesas yra neteisus. Tiesa, kol kas neaišku, kas treniruos „La Albiceleste“ vadinamą komandą 2019-aisiais. Pasaulio čempionate argentiniečiams dirigavęs Jorge Sampaoli su žaidėjais bendros kalbos nerado ir po to buvo atleistas.

Pietų Amerikos futbolo čempionatas Brazilijoje vyks birželio 14 – liepos 7 dienomis