Perrašyta tinklinio istorija
Ja­po­ni­jo­je pa­si­bai­gu­sia­me pa­sau­lio mo­te­rų tink­li­nio čem­pio­na­te po dra­ma­tiš­ko fi­na­lo trium­fa­vo Ser­bi­jos rink­ti­nė. Ji pla­ne­tos čem­pio­ne ta­po pir­mą kar­tą.

Reto grožio finale Serbijos tinklininkės Jokohamoje 3:2 (21:25, 25:14, 23:25, 25:19, 15:12) nugalėjo Italijos komandą.

Serbės pralaimėjo pirmąjį setą, bet tiesiog dominavo antrajame. Itin atkakliame trečiame sete persvarą susigrąžino Italijos ekipa, o ketvirtajame ir penktajame setuose Serbijos tinklininkės pademonstravo didžiulį ryžtą bei norą ir įsirašė naują įrašą į savo šalies tinklinio istoriją.

Naudingiausia čempionato žaidėja pripažinta serbė Tijana Boškovič. Finale ji pelnė 26 taškus.

„Esu labai laiminga tapusi geriausia čempionato žaidėja, bet be komandos draugių, trenerių, personalo, nieko panašaus nebūčiau pasiekusi. Šis apdovanojimas mane dar labiau motyvuos ateityje“, – sakė T. Boškovič.

Iki šiol didžiausi Serbijos tinklininkių pasiekimai buvo 2006 metų pasaulio čempionato bronza ir 2016 metų Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių sidabras. Serbija yra tik trečioji Europos šalis, tapusi pasaulio moterų tinklinio čempione. Rusija (arba buv. SSRS) tą padarė septynis kartus, o 2002 metų planetos pirmenybėse triumfavo italės. Šių metų sidabras Italijos komandai yra geriausias rezultatas nuo minėto triumfo 2002-aisiais.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Kinijos tinklininkės 3:0 nugalėjo Nyderlandų ekipą. Pusfinalyje Serbija 3:1nugalėjo olandes, o italės po dramatiškos kovos 3:2 palaužė kines. Penktąją vietą čempionate užėmė amerikietės, jos mače dėl 5–6 vietų 3:1 įveikė šeimininkę Japoniją.

Į simbolinę čempionato komandą išrinktos T. Boškovič (Serbija), Ofelia Malinov (Italija), Miriam Sylla (Italija), Ting Zhu (Kinija), Ni Yan (Kinija), Milena Rašič (Serbija), Paola Egonu (Italija) ir Monica de Gennaro (Italija).