Per žingsnį nuo prizininkų
Eu­ro­pos jau­ni­mo olim­pi­nia­me žie­mos fes­ti­va­ly­je Sa­ra­je­ve pui­kiai pa­si­ro­dė snieg­len­ti­nin­kas Mo­tie­jus Mo­raus­kas.

„Šįkart labai gerai nusileidau. Esu laimingas, nes padariau viską, ką norėjau ir ką galėjau. Jaučiuosi atidavęs visas jėgas ir tuo mėgaujuosi“, – po trečio važiavimo akrobatinio nusileidimo (angl. Slopestyle) rungtyje emocingai kalbėjo Motiejus Morauskas. Jo pasitikėjimą savimi rodė ir iškeltos rankos leidžiantis nuo kalno.

Iš kvalifikacinių varžybų tiesiai į finalą patekęs M. Morauskas, kaip ir žadėjo išvakarėse, pademonstravo gerokai sudėtingesnę programą, surinko 85,75 balo ir užėmė ketvirtą vietą. Nuo bronzos medalio Motiejų skyrė 0,25 balo.

„Likau ketvirtas. Tai reiškia, kad yra kur tobulėti. Vis tiek esu laimingas, nes šįkart padariau viską, ką galiu“, – sužinojęs rezultatus kalbėjo Lietuvos snieglentininkas.

Geriausią rezultatą jis užfiksavo pirmu bandymu – 85,75 balo. Antrasis nusileidimas nebuvo sėkmingas, o už trečiąjį Lietuvos sportininkas iš teisėjų sulaukė 85,25 balo.

Europos jaunimo olimpiniame žiemos festivalyje M. Morausko dar laukia „Big Air“ varžybos.

Tuo metu keturi Lietuvos slidininkai antrą festivalio dieną lenktyniavo laisvuoju stiliumi. Emilija Siavro ir Fausta Repečkatė įveikė 5 km, Edvinas Šimonutis ir Gabrielius Paukštė – 7,5 kilometro. Geriausiai iš mūsiškių sekėsi E. Šimonučiui. Anykštėnas trasą įveikė per 22 min. 42,2 sek. ir užėmė 64 vietą.

Mūsų sportininkus išvydome ir biatlono trasose. Vaikinų 7,5 km sprinto varžybose su dviem ugnies linijomis 55 poziciją užėmė tris kartus į taikinį nepataikęs Gytis Mikoliūnas. Darius Dinda (4 netaiklūs šūviai) liko 64-as, o Romualdas Aleksandrovas (4) – 70-as.

Tik kartą šaudydama suklydusi ir vieną baudos ratą sukusi lietuvė Sara Urumova 6 km sprinto lenktynėse tarp 78 dalyvių užėmė 71 vietą.