Per keturias dienas – tūkstančiai kilometrų ir du rekordai
„E­su pa­var­gęs kaip šu­niu­kas“, – nuo­tai­kin­gai bū­se­ną api­bū­di­no ge­riau­sias Lie­tu­vos spor­ti­nin­kas And­rius Gu­džius. Per ke­tu­rias die­nas dis­ko me­ti­kas su­ko­rė tūks­tan­čius ki­lo­me­trų, da­ly­va­vo tre­jo­se var­žy­bo­se ir pa­sie­kė du as­me­ni­nius re­kor­dus.

Ketvirtadienį Norvegijoje vykusiame Deimantinės lygos etape 27-erių lietuvis įrankį numetė 69,04 m, penktadienį Janušo Kusočinskio atminimo varžybose Lenkijoje užfiksavo asmeninį rekordą – 69,30 m, o sekmadienį Švedijos sostinėje Stokholme jį dar kartą pakoregavo.

Deimantinės lygos varžybose Stokholme A. Gudžius diską numetė 69,59 m, tačiau aštuoniais centimetrais atsiliko nuo jamaikiečio Fedricko Dacreso.

Andrius Gudžius: „Nepatinka man tos antros vietos, bet džiugina stabilumas, taip pat asmeniniai rekordai.“

„Esu pavargęs po kelionės – skrydžiai, varžybos. Dėl to ir pritrūko tų centimetrų, technikos neatlikau normaliai. Osle dar nedidelę traumą patyriau, o ji taip pat truputį kišo pagalius į ratus, – po rekordinio pasirodymo džiaugsmu netryško pasaulio čempionas. – Osle suspazmavo nugarą, vis dar jaučiu. Tačiau viskas gerai, džiaugiuosi, kad psichologiškai pavyksta susidoroti. Visada norisi daugiau, visada akys didesnės, bet viskas einasi normaliai.“

Deimantinės lygos varžybose Stokholme pirmu bandymu A. Gudžius diską nusviedė 67,64 m ir žengė antras. Tačiau prieš antrą bandymą lietuvis buvo nukritęs į trečią poziciją – jį aplenkė iranietis Ehsanas Hadadis (67,68 m), o prieš pat mūsiškiui žengiant į sektorių geriausią planetos sezono rezultatą pasiekė F. Dacresas (69,67 m). Vis dėlto Jamaikos disko metiko šūvis ne sutrikdė, bet motyvavo – lietuviui sukilo sportinis pyktis.

„Jei jis nebūtų tiek numetęs, turbūt ir aš nebūčiau. Esu baisiai pavargęs ir būtent po jo to metimo sukilo sportinis pyktis, pavyko šį tą padaryti. Iškart po savo metimo maniau, kad bus apie 70 metrų. Buvo, kiek buvo, nepadariau techniškai to metimo, pritrūko jėgos“, – sakė A. Gudžius.

Beje, tiek F. Dacresas, tiek A. Gudžius viršijo dar 1980-aisiais amerikiečio Maco Wilkineso užfiksuotą varžybų rekordą – 69,46 metro.

Bendroje Deimantinės lygos varžybų įskaitoje Lietuvos disko metikas surinko 22 taškus ir dar labiau atitrūko nuo konkurentų. Antrą vietą užima E. Hadadis (19 tšk.), trečią – F. Dacresas (17 tšk.), ketvirtą – švedas Danielis Stahlis (14 tšk.). Būtent šie keturi diskininkai jau užsitikrino vietą rugpjūčio 31 dieną Briuselyje (Belgija) vyksiančiame Deimantinės lygos finale. Ten varžysis aštuoni metikai.

„Dauguma šių metikų bus pagrindiniai varžovai ir Europos čempionate, dar trūksta Piotro Malachowskio ir Roberto Hartingo. Deimantinėje lygoje gal išskirčiau F. Dacresą – aršiausias konkurentas. Manau, D. Stahlis grįš į savo vėžes ir mes apie 70 metrų. Nereikia atsipūsti, gerai pasirodyti gali tai vienas, tai kitas. Kiekvienose varžybose viskas prasideda iš naujo“, – sakė praėjusiais metais Deimantinės lygos čempionu tapęs A. Gudžius. Tąsyk finale Briuselyje įrankį jis numetė 68,16 metro.

Šių metų pirmą Deimantinės lygos disko metikų etapą Romoje (Italija) laimėjo F. Dacresas, antrą Osle (Norvegija) – A. Gudžius. Čia lietuviui buvo pirmos varžybos, kai diską dukart metė toliau nei 69 metrus. Romoje, kaip ir Stokholme, mūsiškis buvo antras.

„Tos antros vietos neguodžia, nepatinka man jos, – juokėsi pasaulio čempionas. – Bet džiugina stabilumas, taip pat asmeniniai rekordai, tik norėtųsi gal kiek rimtesnių rekordų.“

Šiandien sportininkas Ostravoje (Čekija) dalyvaus dar vienose komercinėse varžybose. Kitas Deimantinės lygos etapas birželio 30 dieną vyks Prancūzijos sostinėje Paryžiuje.