Pasaulio čempionato atranka: diskvalifikuota 13 žaidėjų
Pir­ma­die­nį ke­tu­riuo­se že­my­nuo­se bai­gė­si pa­sau­lio vy­rų krep­ši­nio čem­pio­na­to pir­mas at­ran­kos eta­pas. Jam pa­si­bai­gus iš ko­vų pa­si­trau­kė dvi­de­šimt rink­ti­nių.

Paskutines vietas Europos zonos grupėse užėmė ir pasirodymą baigė Baltarusija, Švedija, Kosovas, Rumunija, Belgija, Islandija, Austrija ir Didžioji Britanija. Amerikos zonoje toks likimas ištiko Paragvajaus, Kolumbijos, Kubos ir Bahamų rinktines, Azijos zonoje į kitą etapą neprasibrovė Honkongas, Taivanas, Indija ir Irakas, Afrikos zonoje paskutiniai liko Gvinėja, Uganda, Kongas ir Mozambikas.

Antrame planetos pirmenybių atrankos etape, kuris prasidės rugsėjo viduryje ir baigsis kitų metų vasario pabaigoje, varžysis 60 rinktinių (po 12 Azijos, Afrikos ir Amerikos zonose bei 24 – Europos zonoje).

Mūsų žemyno I ir J grupę, kurioje yra ir lietuviai, jau pristatėme. K grupėje varžysis Prancūzija (6 pergalės/0 pralaimėjimų), Čekija (5/1), Rusija (3/3), Suomija (3/3), Bulgarija (2/4) ir Bosnija ir Hercegovina (2/4), L grupę sudarys Vokietija (6/0), Graikija (6/0), Serbija (4/2), Izraelis (3/3), Gruzija (2/4) ir Estija (2/4).

Į antrą atrankos etapą patekusioms ekipoms bus įskaitytos pergalės, pasiektos pirmame etape. Bilietus į čempionato finalinį etapą pelnys po tris geriausias grupės komandas.

Planetos pirmenybės kitąmet vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 15 dienomis Kinijoje. Ten dėl medalių kovos 32 rinktinės (12 iš Europos, po 7 iš Amerikos ir Azijos, 5 – iš Afrikos bei čempionato šeimininkai kinai).

Skandalingai pirmadienį baigėsi atrankos varžybos Azijos zonos B grupėje, kur susitiko Filipinų ir pirmą vietą grupėje užėmusios Australijos rinktinės. Šis susitikimas buvo nutrauktas dėl masinių muštynių. Jos prasidėjo, kai baigiantis trečiam kėliniui filipinietis Rogeris Ray Pogoy pastūmė jį dengiantį australą Christopherį Jameą Gouldingą. Šį užstojo Danielis Kickertas, jis sudavė varžovui alkūne. To ir tereikėjo kibirkščiai. Santykius kumščiais aiškintis pradėjo abiejų komandų žaidėjai ir aptarnaujantis personalas, buvo mėtomos ir kėdės. Teisėjai diskvalifikavo keturis australus ir devynis filipiniečius. Kadangi vienas šeimininkų žaidėjas buvo surinkęs penkias pražangas, rungtynės buvo tęsiamos žaidžiant penkiems australams su dviem filipiniečiais. Galiausiai susitikimas buvo nutrauktas. Australijos rinktinei įskaityta pergalė rezultatu 89:53.