Pasaulio čempionate – meistriškumo praraja
Da­ni­jo­je pra­si­dė­jęs pa­sau­lio le­do ri­tu­lio čem­pio­na­tas iš­ryš­ki­no di­džiu­lę jė­gų pu­siaus­vy­rą tarp tur­ny­ro fa­vo­ri­čių ir į aukš­tas vie­tas ne­pre­ten­duo­jan­čių ko­man­dų.

Per pirmąsias tris varžybų dienas sužaista 16 rungtynių, net pusėje jų užfiksuoti rezultatai keturių ir didesnių įvarčių skirtumu.

Elito divizione debiutuojanti Pietų Korėjos rinktinė gavo dvi skaudžias pamokas. Iš pradžių korėjiečiai 1:8 pralaimėjo Suomijai, o paskui 0:10 neprilygo Kanados rinktinei. Per šį mačą net septyni kanadiečiai prisidėjo prie pergalės pelnydami įvarčius ar atlikdami rezultatyvius perdavimus.

Korėjiečių kol kas negelbsti ir natūralizuoti žaidėjai – šiai rinktinei atstovauja šeši Kanadoje gimę, bet Pietų Korėjos pilietybę priėmę ledo ritulininkai.

Pasirengimo čempionatui cikle visas devynerias draugiškas rungtynes pralaimėjusi Latvijos komanda turnyrą pradėjo laimėjimu po pratęsimo ir 3:2 įveikė Norvegiją. Pergalę mūsų kaimynams išplėšė puikus Rudolfo Balčerio įvartis po individualaus prasiveržimo (60:24).

Tačiau jau kitą dieną Latvijos ledo ritulininkai neatsilaikė prieš suomius ir pralaimėjo jiems 1:8. Sužaidus vos pusantros minutės Suomijos komanda įsiveržė į priekį ir tvirtai laikė iniciatyvą visą laiką.

Tik susitikimo pabaigoje Rihardas Bukartas latviams pelnė garbės įvartį.

„Tai tik vienos rungtynės. Privalome padaryti išvadas ir pasimokyti iš šių klaidų bei į kitas rungtynes sugrįžti stipresni“, – sakė R. Bukartas.

Per šią dvikovą neapsikentęs palaikomos komandos bejėgiškumo, vienas Latvijos rinktinės sirgalius į aikštę sviedė savo batus. Netrukus latvis buvo paprašytas palikti Herningo arenos tribūnas.

Latvijos rinktinę treniruojantis kanadietis Bobas Hartley apgailestavo, kad jo auklėtiniai varžovams neprilygo nei greičiu, nei techninėmis savybėmis ir paliko vartininką Kristerį Gudlevskį vienui vieną atremti oponentų atakas. O kvalifikuoti Suomijos ledo ritulininkai tuo puikiai naudojosi ir gerino asmeninius statistikos rodiklius.

Visgi B. Hartley nepamiršo padėkoti gausiai į čempionatą Danijoje atvykusiems latvių gerbėjams: „Palaikymas buvo neįtikėtinas. Atrodė, kad žaidžiame Rygoje.“

Neapsikentęs palaikomos komandos bejėgiškumo, vienas Latvijos rinktinės sirgalius į aikštę sviedė savo batus.

Šis pasaulio čempionatas dėl neįprastai didelių rezultatų jau spėjo sulaukti žurnalistų kritikos. O korėjiečius ir latvius sutriuškinusios Suomijos rinktinės lyderis Sebastianas Aho per dvejas rungtynes sugebėjo surinkti net 10 rezultatyvumo balų (4 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai).

Švedų leidinio „Alfonbladet“ apžvalgininkas Matsas Wennerholmas šį faktą pateikė su ironijos gaidele: „Man pakankamai metų, kad prisiminčiau 1982 metų pasaulio čempionatą. Jame Kanados ledo ritulio superžvaigždė Wayne'as Gretzky per visą turnyrą surinko 14 balų (6 ir 8) bei džiaugėsi kiekvienu įvarčiu. Dabar S. Aho turi 10 balų vos po dvejų rungtynių! W. Gretzky iš nevilties turėtų tėkštis į sieną... Jėgų skirtumas tarp favoričių ir kitų komandų stipriai išaugęs. Kanada laimi 10:0, Suomija 8:1, Rusija – 7:0. Pasaulio čempionatas tampa neįdomus, nes tokie rezultatai menkina turnyro prestižą. Atrodo, kad 16 komandų turnyras yra per didelis, reikėtų mažinti jo dalyvių skaičių.“

Rezultatai

A grupė. Rusija – Prancūzija 7:0, Švedija – Baltarusija 5:0, Šveicarija – Austrija 3:2 po pratęsimo, Prancūzija – Baltarusija 6:2, Čekija – Slovakija 3:2 po pratęsimo, Austrija – Rusija 0:7, Švedija – Čekija 3:2, Slovakija – Šveicarija 0:2.

B grupė. JAV – Kanada 5:4 po pratęsimo, Vokietija – Danija 2:3 po pratęsimo, Norvegija – Latvija 2:3 po pratęsimo, Suomija – Pietų Korėja 8:1, Danija – JAV 0:4, Pietų Korėja – Kanada 0:10, Vokietija – Norvegija 4:5 po pratęsimo, Latvija – Suomija 1:8.