Pasaulio čempionatas: Saudo Arabija palaužė Egiptą
Nie­ko ne­be­lė­mu­sio­se A gru­pės rung­ty­nė­se tarp Egip­to ir Sau­do Ara­bi­jos Vol­gog­ra­de per­ga­lę 2:1 šven­tė Sau­do Ara­bi­jos fut­bo­li­nin­kai. Šio­se rung­ty­nė­se vi­sų lai­kų vy­riau­siu pa­sau­lio čem­pio­na­to žai­dė­ju ta­po 45-erių Egip­to rink­ti­nės var­ti­nin­kas Es­sa­mas El-Ha­da­ry, ku­ris is­to­ri­nė­se rung­ty­nė­se at­rė­mė 11 me­trų bau­di­nį.

22-ąją rungtynių minutę Mohamedas Salahas išvedė Egipto rinktinę į priekį. Puolėjas sulaukė puikaus perdavimo iš aikštės gilumos ir tarp dviejų gynėjų sugebėjo kamuolį permesti per vartininką į tuščius vartus.

Pirmojo kėlinio pabaiga buvo itin dramatiška. Teisėjas po žaidimo ranka paskyrė 11 metrų baudinį į Egipto vartus, bet vyriausias visų laikų pasaulio čempionato žaidėjas E.El-Hadary atrėmė Fahado Al-Muwallado smūgį.

Tačiau dar po kelių minučių teisėjas, pasitaręs su VAR, skyrė dar vieną baudinį į Egipto vartus. Šįkart mušti baudinio stojo Salmanas Al Farajas ir nesuklydo.

Antrajame kėlinyje daug aktyvesni buvo Saudo Arabijos futbolininkai, kurie net 22 kartus smūgiavo vartų link. Egiptiečiai bandė išsaugoti lygiąsias, nors vienintelis smūgis į vartų plotą buvo M.Salaho įvartis.

Visgi, paskutinę pridėto laiko minutę pergalę arabams išplėšė Salemas Al Dawsaris. Tai buvo pirmoji Saudo Arabijos pergalė pasaulio čempionate nuo 1994 metų.

Beje, prieš rungtynes buvo daug kalbama apie galimą M.Salaho atsisveikinimą su nacionaline rinktine. Šis grasina pasitraukti iš nacionalinės komandos. Šio motyvo priežastis – glaudus Egipto futbolo federacijos ir Čečėnijos lyderio Ramzano Kadyrovo ryšys. Rinktinės lyderis tapo propagandos įrankiu ir dėl to susilaukė neigiamų reakcijų Vakaruose.

Kitose A grupės rungtynėse Urugvajus 3:0 nugalėjo Rusiją ir tapo grupės nugalėtoju. Saudo Arabija grupėje su 3 taškais užėmė trečiąją vietą.