Pasaulio čempionatas – be britų teisėjų
Tai pir­mas at­ve­jis per 80 me­tų, kai į pa­sau­lio pir­me­ny­bes ne­pak­vies­tas nė vie­nas bri­tų tei­sė­jų at­sto­vas – ne tik iš Ang­li­jos, bet ir iš Ško­ti­jos, Vel­so bei Šiau­rės Ai­ri­jos.

2016 metų Europos čempionato finalui tarp Portugalijos ir Prancūzijos rinktinių teisėjavęs Markas Clattenburgas buvo išplėstiniame kandidatų sąraše, tačiau pašalintas iš jo, kai prieš metus baigė teisėjo karjerą ir išvyko dirbti į Saudo Arabiją, kur vadovauja vietos futbolo teisėjų padaliniui.

Anglijos futbolo asociacija (FA) kreipėsi į FIFA prašydama vietoje M. Clattenburgą pakeisti kitu anglu, bet prašymas buvo atmestas.

FIFA-2018 čempionate britų nebus ir tarp 63 specialiųjų asistentų, kurių užduotis dirbti su naująja vaizdo technologijų sistema (VAR).

Po Antrojo pasaulinio karo FIFA savo čempionus kas ketverius metus rengia nuo 1950-ųjų. Juose kaskart dirbo bent vienas anglų teisėjas. Garsiausias iš jų – Howardas Webbas, teisėjavęs 2010-ųjų pirmenybių finalo dvikovai tarp Ispanijos ir Olandijos komandų.

Anglijos „Premier“ lygoje dirbantys arbitrai nuolat sulaukia kritikos. Nors oficialūs komandų asmenys už teisėjų kritiką baudžiami solidžiomis baudomis, šio proceso tai nesustabdo. Londono „Arsenal“ treneris Arsene'as Wengeras pareiškė, kad šį sezoną „Premier“ lygos teisėjai neatlieka savo pareigų ir „gyvena viduramžiais“.

Po konflikto su teisėju Mike'u Deanu A. Wengeras buvo nubaustas 3 rungtynių diskvalifikacija ir 40 tūkst. svarų bauda.

Ne kartą aršiai kritikuotas ne tik M. Deanas, bet ir Martinas Atkinsonas, taip pat laikomas vienu geriausiu „Premier“ lygos teisėjų.

Pasaulio čempionate dirbs 10 Europos teisėjų:

Felixas Brychas (Vokietija), Cuneytas Cakiras (Turkija), Sergejus Karasiovas (Rusija), Bjornas Kuipersas (Olandija), Szymonas Marciniakas (Lenkija), Antonio Mateu Lahozas (Ispanija), Miloradas Mažičius (Serbija), Gianluca Rocchi (Italija), Damiras Skomina (Slovėnija), Clementas Turpinas (Prancūzija).