Pasaulinė antidopingo agentūra nerimauja dėl išteisintų rusų sportininkų
Pa­sau­li­nė an­ti­do­pin­go agen­tū­ra (WA­DA) ket­vir­ta­die­nį iš­reiš­kė sa­vo „rim­tą su­si­rū­pi­ni­mą“ dėl Spor­to ar­bi­tra­žo teis­mo (CAS) spren­di­mo pa­nai­kin­ti disk­va­li­fi­ka­ci­ją 28 ru­sų spor­ti­nin­kams.

Rusijos atletai, kuriuos Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) dėl dopingo diskvalifikavo iki gyvenimo pabaigos, tarptautiniame aukščiausios instancijos sporto teisme siekė, kad būtų atšaukta jiems paskelbta bausmė.

„WADA supranta, kad šis sprendimas sukels sportininkų nerimą ir nusivylimą“, – sakoma organizacijos pareiškime.

„Agentūra remia Tarptautinio olimpinio komiteto ketinimą labai atidžiai analizuoti šiuos sprendimus ir svarstyti visas galimybes, įskaitant apeliaciją Šveicarijos Federaliniam Tribunolui“, – nurodoma pareiškime.

CAS sprendimas, kurį sveikino Maskva, yra didelis keblumas Tarptautiniam olimpiniam komitetui prieš pat Pjongčango žiemos olimpiados pradžią.

CAS sprendimu, „nepakako įrodymų“, kad sportininkai turėjo naudos iš valstybės remiamos dopingo sistemos per 2014 metų žiemos olimpiadą Rusijoje.

Išteisinti 28 sportininkai, tarp kurių yra Sočio olimpiados aukso medalį iškovojęs slidininkas Aleksandras Legkovas, dabar gali varžytis Pjongčango olimpiadoje, bet jų dalyvavimas jokiu būdu dar nėra garantuotas.

Be minimų 28 sportininkų išteisinimo CAS taip pat panaikino diskvalifikaciją iki gyvos galvos dar 11 rusų, bet neleido jiems varžytis Pjongčange.

„WADA su rimtu susirūpinimu atkreipia dėmesį į CAS sprendimus patvirtinti 28 rusų sportininkų apeliacijas, tuo pačiu metu iš esmės atmetant 11 kitų apeliacijas dėl TOK paskelbtų sustabdymų už antidopingo taisyklės pažeidimus, nors visi 39 atletai dalyvavo sistemingoje Rusijos dopingo programoje“, – priduriama WADA pareiškime.