Paryžiaus milijonieriai išliko kovoje
Pra­ncū­zi­jos fut­bo­lo čem­pio­nų klu­bą Par­yžiaus PSG val­dan­tys tur­tuo­liai iš Ka­ta­ro kas­met in­ves­tuo­ja šim­tus mi­li­jo­nų eu­rų, kad pa­siek­tų trokš­ta­mą tiks­lą ir lai­mė­tų UE­FA Čem­pio­nų ly­gą.

PSG futbolininkai neturi lygių Prancūzijoje, tačiau stipriausio klubų turnyro šturmuoti jiems nepavyksta. Šį sezoną Čempionų lygoje paryžiečiai pradėjo strigdami, o jų situacija nepagerėjo po lygiųjų Italijoje (1:1) su „Napoli“ klubu.

Ragina pasitempti

PSG komanda prieš C grupės rungtynes Neapolyje per 3 turus buvo sukaupusi tik 4 taškus. Pralaimėjimo atveju būtų kilusi grėsmė net nepatekti į aštuntfinalį, o tai Kataro koncernui „Qatar Sports Investments“ prilygtų katastrofai.

Prancūzijos čempionų treneris Thomasas Tuchelis turėjo atlaikyti didžiulį spaudimą, o dėl taško teko rimtai pakovoti.

PSG pirmavo po Juano Bernato įvarčio paskutinę pirmo kėlinio minutę. Tačiau antrame kėlinyje „Napoli“ užsuko tokią puolimo karuselę, kad svečiams kelioliką minučių buvo sunku net aikštės vidurio liniją pereiti. Veteranas vartininkas Gianluigi Buffonas atrėmė ne vieną pavojingą smūgį, bet 62 min. taisydamas komandos draugo Thiago Silvos klaidą jis pargriovė varžovą Jose Callejoną. 11 m baudinį realizavo ir rezultatą išlygino Lorenzo Insigne.

Šios lygiosios paliko PSG trečioje C grupės vietoje, tad T. Tucheliui spaudos konferencijoje teko ieškoti pasiteisinimų: „Atkarpomis rungtyniavome gerai ir įrodėme, kad esame pasirengę tokio tipo mačams. Vis dėlto antrame kėlinyje turėjome žaisti drąsiau ir neleisti varžovams įsisiautėti.“

Kritiškesnis požiūris vyravo žiniasklaidoje.

„Užstrigę Neapolyje“, – skelbė didžiausias prancūzų sporto dienraštis „L'Equipe“, straipsnį iliustruodamas krintančio Neymaro nuotrauka. „L'Equipe“ apžvalgininkas Damienas Degorre'as rašė: „Manykime, kad vandens stiklinė ne pustuštė, o puspilnė. Likus dviem turams iki grupės varžybų pabaigos, PSG turi visus šansus patekti į aštuntfinalį. Bet futbolininkai turėtų paklausti savęs, kodėl jie nežaidžia geriau.“

„Didžiausi žemyno klubai ketina kurti uždarą futbolo Superlygą, kuri savo veikimo principu būtų panaši į krepšinio Eurolygą.“

„La Parisien“ konstatavo, kad įtempta padėtis C grupėje paryžiečiams vis dar „leidžia kvėpuoti laisvai, tačiau T. Tuchelio komandai metas pasitempti“.

Pasiskundė sporto arbitražui

PSG klubas neseniai vėl sulaukė UEFA dėmesio dėl išlaidų ir reaguodamas į tai, pateikė apeliaciją Tarptautiniam sporto arbitražo teismui (CAS). UEFA atstovai kaltina Paryžiaus klubo vadovus dėl finansinių taisyklių (FFP) pažeidimo. FFP nuostatuose pažymima, kad klubų išlaidos privalo būti subalansuotos su pajamomis.

2014 metais PSG jau buvo pripažinti pažeidę šį reglamentą. Tuomet investuotojų iš Kataro remiamam klubui buvo įvesti apribojimai įsigyjant naujus žaidėjus.

Nepaisydamas to, 2017-ųjų rugpjūtį PSG klubas paklojo 222 mln. eurų už brazilą Neymarą, o praėjusią vasarą baigė mokėti 180 mln. eurų išpirką už prancūzą Kylianą Mbappe.

Todėl UEFA ekspertų komisija vėl ėmėsi tyrimo, o PSG savo ruožtu kreipėsi į CAS.

Užsienio žiniasklaidoje teigiama, kad PSG klubui apeiti finansines taisykles padėjęs net dabartinis FIFA prezidentas Gianni Infantino. Šis tokius gandus neigia.

Superlyga: realybė ar utopija?

Kol UEFA Čempionų lygos sezonas įsibėgėja, pasirodė informacija, kad didžiausi žemyno klubai ketina kurti uždarą futbolo Superlygą, kuri savo veikimo principu būtų panaši į krepšinio Eurolygą.

Šią sensacingą informaciją atskleidė vokiečių žurnalas „der Spiegel“. Pasak leidinio, slaptuose klubų vadovų susitikimuose aptartos Superlygos startas numatytas 2021 metais, o turnyre žaistų 16 klubų. 11 klubų steigėjų gautų ilgalaikes 20 metų licencijas ir neiškristų iš lygos. Ši elitinį būrį sudarytų „Manchester United“, „Manchester City“, Londono „Chelsea“, Londono „Arsenal“, „Liverpool“ (Anglija), Madrido „Real“, „Barcelona“ (Ispanija), Miuncheno „Bayern“ (Vokietija), Turino „Juventus“, „Milan“ (Italija) ir PSG. Kiti penki klubai kasmet gautų vardinius kvietimus.

Varžybų sistema esą kol kas nepatvirtinta. Pagal vieną projektą klubai būtų suskirstyti į 4 grupes po 4, pagal kitą – žaistų tarpusavyje vieno arba dviejų ratų sistema.

Esminis Superlygos tikslas – sugeneruoti dar didesnes pajamas, nei gauna dabartiniai Čempionų lygos dalyviai.

Minėti klubai paskelbtos informacijos nekomentuoja. O „Der Spiegel“ skelbia, kad jų šaltinis yra „labai patikimas ir turintis daug informacijos“.

Europos bei pasaulio futbolo vadovybės UEFA ir FIFA ne kartą yra kategoriškai pasisakiusios prieš naujų uždarų ir komercinių lygų steigimą. Tačiau galimos sankcijos ir net diskvalifikacijos klubų esą nebaugina, ir jie net pasiryžę palikti savo šalių nacionalines lygas ir federacijas.

Vienintelis „Bayern“ prezidentas Karlas-Heinzas Rummenigge pareiškė, kad kol jis eis šias pareigas, Miuncheno komanda iš Vokietijos Bundesligos nesitrauks.

Tuo metu „Barcelonos“ treneris Ernesto Valverde po antradienio lygiųjų (1:1) Milane su „Inter“ komanda kalbėjo taip: „Čempionų lygoje bet kokiu atveju žaidžiamas aukščiausio lygio futbolas su netikėtais scenarijais. Čempionų lyga ir yra Superlyga.“

UEFA ir FIFA vadovai „Der Spiegel“ pateiktos informacijos dar nekomentavo.

Statistika

A grupė

„Monaco“ – „Brugge“ 0:4 (0:3). H. Vanakenas (12 ir 17 iš 11 m), Wesley (24), R. Vormeris (85).

Madrido „Atletico“ – Dortmundo „Borussia“ 2:0 (1:0). Saulis (33), A. Griezmannas (80).

Turnyro lentelė

(rungtynės, įvarčių santykis, taškai)

1. „Borussia“48:29
2. „Atletico“47:69
3. „Brugge“46:54
4. „Monaco“42:101

B grupė

Londono „Tottenham“ – „Eindhoven“ 2:1 (0:1). H. Kane'as (78 ir 89); L. De Jongas (2).

Milano „Inter“ – „Barcelona“ 1:1 (0:0). M. Icardi (87); Malcomas (83).

1. „Barcelona“411:310
2. „Inter“45:57
3. „Tottenham“47:94
4. „Eindhoven“44:101

C grupė

Belgrado „Crvena Zvezda“ – „Liverpool“ 2:0 (2:0). M. Pavkovas (22 ir 29).

„Napoli“ – Paryžiaus PSG 1:1 (0:1). L. Insigne (63 iš 11 m); J. Bernatas (45+1).

1. „Napoli“44:36
2. „Liverpool“47:56
3. PSG411:75
4. „Crvena Zvezda“43:104

D grupė

„Porto“ – Maskvos „Lokomotiv“ 4:1 (2:0). H. Herrera (2), M. Marega (42), J. Corona (67), Otavio (90+3); J. Farfanas (59).

Gelzenkircheno „Schalke“ – Stambulo „Galatasaray“ 2:0 (1:0). G. Burgstalleris (4), M. Uthas (57).

1. „Porto“49:310
2. „Schalke“44:18
3. „Galatasaray“43:34
4. „Lokomotiv“42:110