Nuo CSKA iki „Šiaulių“
Kau­no „Žal­gi­rio“ krep­ši­nin­kų eu­fo­ri­ja po įspū­din­gos per­ga­lės Eu­ro­ly­go­je prieš Mask­vos CSKA krep­ši­nin­kus (85:73) tru­ko ne­il­gai. Pir­ma­die­nį „Šiau­lių“ eki­pa per akis­ta­tą su ša­lies čem­pio­nais pel­nė 93 taš­kus ir sen­sa­cin­gai iš­ko­vo­jo per­ga­lę, ku­ri šiau­lie­čius pa­ky­lė­jo į penk­tą Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) len­te­lės vie­tą.

Šiaulių arenoje vykusioje dvikovoje, kurią stebėjo daugiau nei 5000 aistruolių, „Žalgiris“ tik 38 minutę pirmą kartą įsiveržė į priekį (88:86). Tačiau lemiamu momentu svečiai klydo, o Antano Sireikos auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje triumfavo 93:90.

Šaras nežino priežasčių

LKL čempionate tai buvo tik ketvirta žalgiriečių nesėkmė. Kauno klubo vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius dėl šio pralaimėjimo kaltino motyvacijos stokojusius auklėtinius ir sėkmingai rungtyniavusius šiauliečius.

„Du kartus namie vos nepralaimėjome „Šiauliams“, tačiau tai mano žaidėjų nemotyvavo, rungtynes pradėjome labai slogiai“, – sakė Š. Jasikevičius. Jo teigimu, „Šiaulių“ krepšininkai žaidė įspūdingai, labai gerai pataikė ir nusipelnė pergalės.

„Žalgirio“ strategas pabrėžė nenumanantis, kodėl jo komanda LKL čempionate žaidžia sunkiai. „Jau nusibodo skambios frazės, bet sekasi sunkiai ir nesuprantu kodėl, – kalbėjo specialistas. – Kai tik priartėdavome, mus skandino klaidos gynyboje. Nebuvome pasirengę iki pabaigos atidirbti aikštelėje“.

Kauno ekipos neišgelbėjo geriausias sezono rungtynes sužaidęs Brandonas Daviesas. Amerikietis per 29 minutes pelnė 25 taškus ir surinko 33 naudingumo balus.

A. Sireikos kariauną į priekį vedęs ir pergalingą dėjimą atlikęs Laurynas Birutis per 26 minutes pelnė 21 tašką ir surinko 27 naudingumo balus.

„Laurynas yra pasirengęs kilti į aukštesnį lygį. Viskas jo rankose“, – „Žalgiriui“ priklausantį šiauliečių lyderį įvertino Š. Jasikevičius.

„Man labai smagu už vyrus. Nesakau, kad kažką stebuklingo padarėme, bet man patiko tai, kad jie nenuleido rankų“, – auklėtiniais didžiavosi A. Sireika. Jo manymu, L. Birutis turi dar vienam sezonui likti Šiauliuose.

Šiauliečių pergalę aptemdė po penkių mėnesių pertraukos į rikiuotę grįžusio Igno Vaitkaus trauma. Po stresinio kojos lūžio ir kelio raiščių traumos rungtyniauti pradėjęs puolėjas pelnė 15 taškų, bet ketvirto kėlinio viduryje susižeidė koją ir tęsti dvikovos nebegalėjo.

Po vienuoliktos pergalės „Šiaulių“ ekipa pakilo į penktą LKL lentelės vietą, kadangi Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 61:77 suklupo Kėdainiuose.

Aštuntą pergalę šventusi „Nevėžio“ ekipa kaip reikiant pasistūmėjo kovoje dėl išlikimo lygoje. Nuo paskutinėje vietoje esančio Prienų-Birštono˙“Vytauto“ dabar kėdainiškiai atitrūkę jau trimis taškais.

Per akistatą su pasvaliečiais rezultatyviausias karjeros LKL rungtynes sužaidė „Nevėžio“ aukštaūgis Gabrielius Maldūnas.

Susitikimą jis baigė savo sąskaitoje turėdamas 18 taškų ir 9 atkovotus kamuolius.

„Visur atrodėme vienu žingsniu lėtesni ir silpnesni. To negali būti“, – griežtai kalbėjo „Pieno žvaigždžių“ treneris Gediminas Petrauskas.

Du pasiutę šunys

Netikėtas rezultatas užfiksuotas ir uostamiestyje, kur vietos „Neptūnas“ po pratęsimo 87:91 pralaimėjo svečiams iš Utenos. Įdomu tai, jog „Juventus“ komanda pirmą kartą klubo istorijoje į LKL rungtynes atvyko išvakarėse. Utenos ekipoje rungtyniavo tik aštuoni žaidėjai – dvikovos išvakarėse iš rikiuotės iškrito vieni lyderių Anthony Irelandas ir Arvydas Šikšnius. Nepaisant to, uteniškiai pirmavo didžiąją dalį rungtynių ir galiausiai nutraukė šešių pralaimėjimų iš eilės seriją. „Juventus“ traukė naudingiausiu turo žaidėju išrinktas vidurio puolėjas Mindaugas Kupšas. Aukštaūgis pelnė 27 taškus, atkovojo 14 kamuolių ir surinko 42 naudingumo balus, taip pakartodamas pačiam priklausantį sezono naudingumo rekordą. Dovis Bičkauskis pridėjo 22 taškus, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir sužaidė geriausias karjeros rungtynes. Be poilsio žaidęs Simas Buterlevičius pelnė 17 taškų.

„Turėjome du pasiutusius šunis – Simą su Doviu, kurie vedė komandą į priekį, ir Mindaugą“, – po rungtynių sakė „Juventus“ treneris Žydrūnas Urbonas.

„Gal mus užliūliavo kelios pastarosios pergalės, gal ir žinios, kad „Juventus“ ekipa žais be poros svarbių žaidėjų. Bet tai ne pasiteisinimas“, – komentavo „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis.

LKL XXVIII turas

„Šiauliai“ – Kauno „Žalgiris“ 93:90 (28:21, 27:24, 19:19, 19:26). L. Birutis 21 tšk. (2–8/10), M. Zeisloftas 18 (3–3/6), I. Vaitkus 15, D. Sabeckis 11 (12 rez. perd.); B. Daviesas 25 (2–10/11), A. Milaknis 18 (3–4/6), P. Jankūnas 13 (2–5/5), V. Micičius 9 (5 rez. perd., 4 per. kam.).

Kėdainių „Nevėžis“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 77:61 (23:14, 24:19, 8:18, 22:10). G. Maldūnas 18 (9 atk. kam.), V. Volkus 10, L. Medfordas ir A. Zakarovas (7 atk. kam.) po 9; T. Hughesas 10 (3–1/8, 9 atk. kam.), J. Manigatas 9, T. Galeckas ir O. Olisevičius po 8.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Utenos „Juventus“ 87:91 (18:27, 27:22, 17:16, 20:17; 5:9). L. Kisielius 22 (6 rez. perd.), E. Želionis 17, R. Seibutis 16 tšk. (5 rez. perd., 5 atk. kam.); M. Kupšas 27 (14 atk. kam., 42 naud. bal.), D. Bičkauskis 22 (9 rez. perd., 7 atk. kam., 33 naud. bal.), S. Buterlevičius 17 (6 rez. perd., 6 atk. kam.), M. Kornijenka 11 (11 atk. kam.).

Alytaus „Dzūkija“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 73:81 (15:24, 23:23, 16:17, 19:17). Ch. Callisonas ir P. Petty (10 atk. kam., 7 rez. perd.) po 13, P. Čukinas 11; R. Giedraitis 17 (3–4/8), L. Mavrokefalidis ir M. Echodas po 14.

Prienų-Birštono „Vytautas“ – Panevėžio „Lietkabelis“ 76:91 (18:25, 16:18, 21:23, 21:25). E. Žukauskas 14, E. Dimša 12, R. Broadusas 11; V. Čepukaitis 16 (8 atk. kam., 5 klaid.) , D. Lavrinovičius 14 (9 atk. kam.), K. Lavrinovičius 13 (8 atk. kam.).