Novakas Džokovičius pasirengęs bet kam
Ser­bas No­va­kas Džo­ko­vi­čius ga­li tap­ti pir­muo­ju te­ni­si­nin­ku, at­vi­rą­jį Aus­tra­li­jos čem­pio­na­tą („Aus­tra­lian Open“) lai­mė­ju­siu net sep­ty­nis kar­tus. Ta­čiau iki šio pa­sie­ki­mo jam dar rei­kia ženg­ti tris le­mia­mus žings­nius.

Be N. Džokovičiaus, po šešis „Australian Open“ nugalėtojo titulus savo kolekcijoje turi septintame praėjusio amžiaus dešimtmetyje aikštynuose karaliavęs australas Roy'us Emersonas ir pasirodymą Melburne šiemet jau baigęs šveicaras Roger Federeris.

Australijos čempionate 31-erių N. Džokovičius (1 reitingas) rimčiausio pasipriešinimo sulaukė aštuntfinalyje, kai po keturių setų kovos 6:4, 6:7 (5:7), 6:2, 6:3 įveikė rusą Daniilą Medvedevą (15). Ketvirtfinalyje pirmoji pasaulio raketė trečiadienį susitiks su japonu Kei Nishikori (8).

Nors aštuntfinalyje atidavė visas jėgas, serbas tikina, kad yra pasirengęs Melburne eiti iki galo.

– Mačo su D. Medvedevu pabaigoje atrodėte pavargęs. Ar spėsite pasiruošti ketvirtfinalio kovai? – ausopen.com paklausė N. Džokovičiaus.

– Po mačo didesnį dėmesį skyriau jėgų atstatymui, todėl užtrukau persirengimo kambaryje. Tikrai nesijaučiau gerai, skaudėjo nugarą. Taip būna po sunkių dvikovų. D. Medvedevas priešinosi puikiai, kartais tai priminė katės ir pelės žaidimą, o jis stengėsi nenusileisti man niekuo. Todėl susitikimas buvo ilgas ir varginantis. Bet tikiuosi, kad organizmas spės atgauti jėgas iki kitos kovos.

– Aktyvus žiūrovų palaikymas paskatino žaisti geriau?

– Noriu padėkoti žiūrovams už sukurtą puikią atmosferą. Mes žaidėme iki 1 val. nakties, o jie nesiskirstė namo. Melburne žmonės mėgsta tenisą ir noriai renkasi jo stebėti. Taip pat sulaukiu didelio palaikymo iš čia gyvenančios aktyvios serbų bendruomenės. Esu labai dėkingas šiems žmonėms.

– Iš turnyro pasitraukė vienas pagrindinių jūsų konkurentų R. Federeris, pralaimėjęs Stefanosui Tsitsipui. Kaip vertinate šį įsimintiną įvykį?

– Žaidimo kokybė šiame mače buvo nuostabi, o abu tenisininkai mėgavosi kova. S. Tsitsipas žaidė fenomenaliai. Nors jam tik 20 metų, jis pademonstravo labai brandų žaidimą ir gebėjimą susidoroti su spaudimu. Žaidžiant prieš R. Federerį daugiatūkstantinės auditorijos akivaizdoje reikia tvirtų nervų. Tame mače viską nulėmė keli laimėti taškai.

– Šiame Australijos čempionate įsigaliojo nauja taisyklė. Jei reikia lemiamo penkto seto ir jame rezultatas būna 6:6, toliau sete kovojama ne iki dviejų laimėtų geimų persvaros, o žaidžiamas „superpratęsimas“ bent iki 10 laimėtų taškų. Kaip vertinate tokią naujovę?

– Man ji netrukdo. Geriau žaiskime „superpratęsimą“ esant būtinybei, nei tęskime mačą 11 valandų, kaip 2010-aisiais Vimbldone nutiko Johnui Isneriui ir Nicolas Mahutui. Tokios dvikovos galbūt patinka žmonėms ir įeina į istorijos metraščius. Tačiau po jų žaidėjai kitą dieną negali net pajudėti. Ir J. Isneris Vimbldone kitame savo mače neturėjo jokių šansų pakovoti dėl pergalės. Taigi, manau, kad tokia naujovė yra geras sprendimas.

– Praėję metai jums buvo sudėtingi ir įtempti. Ko per juos išmokote?

– Pagrindinė išmokta pamoka ta, kad visuomet reikia turėti kantrybės ir mokėti iškęsti visus, net ir nemalonius procesus. Po alkūnės operacijos man reikėjo būti kantriam ir pilnai pasveikti. Aš paskubėjau grįžti į tenisą ir tai buvo klaida. Todėl nenuostabu, kad mano rezultatai suprastėjo. Vėliau nusiraminau, su žmona praleidome kelias dienas Prancūzijos kalnuose. Tai buvo puiki terapija, viską ramiai apsvarsčiau. Dabar rankos neskauda, jaučiuosi puikiai ir esu pasirengęs bet kam.

– Viename interviu anksčiau sakėte, kad žaisite tenisą iki keturiasdešimties...

– Daugiau apie tai papasakosiu po Australijos čempionato (juokiasi). Myliu šį žaidimą ir negaliu be jo gyventi. Visuomet buvau patenkintas savo kūnu ir psichologine būsena. O aistra tenisui vis dar liepsnoja. Mane labai palaiko šeima ir gerbėjai visame pasaulyje. Daugelis žmonių įsitikinę, kad 30-metį perkopę tenisininkai nėra jauni ir jiems profesionaliame sporte liko nedaug laiko. Aš širdyje jaučiuosi labai jaunas. R. Federeris jau įrodė, kad metai tėra tik skaičius. Jis puikus pavyzdys, kaip reikia rūpintis savimi ir svarbiausiu metu pasiekti geriausią sportinę formą. Nežinau, kaip mano organizmas reaguos į krūvius, tačiau kalbant apie žaidimą iki keturiasdešimties – viskas yra įmanoma.