Nepaskutinės Gianluigi Buffono rungtynės
Pra­ėju­sio se­zo­no UE­FA Čem­pio­nų ly­gos fi­na­li­nin­kai Tu­ri­no „Ju­ven­tus“ fut­bo­li­nin­kai iš­si­gel­bė­jo iš keb­lios pa­dė­ties ir tę­sia pa­si­ro­dy­mą pres­ti­ži­nia­me Eu­ro­pos klu­bų tur­ny­re.

Daugkartiniai Italijos čempionai aštuntfinalyje susikibo su Anglijos klubu Londono „Tottenham“. Po lygiųjų namie rezultatu 2:2, „Juventus“ Londono „Wembley“ stadione pasiekė itin svarbią pergalę 2:1.

Legendinis „Juventus“ vartininkas 40-metis Gianluigi Buffonas po šio sezono ketina baigti profesionalo karjerą. Italo trofėjų kolekcijoje yra nemažai garsių titulų, tačiau Čempionų lygos jam iki šiol nėra pavykę laimėti – 2003, 2015 ir 2017 metais jis su „Juventus“ klupo finale.

„Norėčiau, kad tai nebūtų paskutinės mano rungtynės Čempionų lygoje“, – prieš kelionę į Londoną pareiškė veteranas.

„Juventus“ komanda pasirūpino, kad G. Buffonas išsaugotų viltį laimėti trūkstamą prestižinį trofėjų.

Tiesa, Italijos čempionams „Wembley“ stadione buvo reikalinga pergalė, o jų padėtis komplikavosi, kai „Tottenham“ ekipą į priekį pirmame kėlinyje išvedė legionierius iš Pietų Korėjos Son Heung-minas.

Vis dėlto „Juventus“ futbolininkams pavyko perimti iniciatyvą, kai antro kėlinio viduryje per trumpą atkarpą du įvarčius po staigių atakų įmušė Gonzalo Higuainas ir Paulo Dybala. G. Buffonas savo tvirtovę apgynė, o „Juventus“ šventė pergalę rezultatu 2:1 ir prasibrovė į ketvirtfinalį.

„Tai buvo prestižinė pergalė tokiame stadione kaip „Wembley“. Visi žaidėjai nusipelnė didžiausių komplimentų už tai, ką padarė. Būdamas treneriu, didžiuojuosi jais, – džiaugėsi „Juventus“ treneris Massimiliano Allegri. – Šiame mače susidūrėme su sunkumais, bet iškentėme tai, sulaukėme savo progų ir pelnytai laimėjome. Manau, kad nusipelnėme būti kitame etape.“

Visi didžiausi Italijos sporto dienraščiai lyg susitarę ketvirtadienį „Juventus“ futbolininkus vadino liūtais.

M. Allegri taip pat buvo liaupsinamas už sumanius taktinius sprendimus.

„Atsidūręs keblioje padėtyje, M. Allegri kantriai iškentė tai ir sulaukė savo šanso. O vėliau „Juventus“ kando varžovams tarsi supykusi kobra“, – vaizdingai lygino „Gazzetta dello Sport“.

Per kitas trečiadienio rungtynes buvo užfiksuota staigmena. Kitas Anglijos klubas „Manchester City“ namie 1:2 pralaimėjo šveicarų „Basel“, tačiau vis tiek pateko į ketvirtfinalį, kadangi pirmas rungtynes išvykoje buvo laimėjęs 4:0.

Čempionų lygos aštuntfinalio barjerą taip pat įveikė ir Madrido „Real“ (Ispanija) bei „Liverpool“ (Anglija) klubai. Likę keturi ketvirtfinalio dalyviai paaiškės kitą savaitę.

Statistika

„Tottenham“ (Anglija) – „Juventus“ (Italija) 1:2 (1:0). Londonas, 84 010 žiūrovų. Teisėjas – S. Marciniakas (Lenkija). Įvarčiai – Son Heung-minas (39); G. Higuainas (64), P. Dybala (67). Pirmosios rungtynės – 2:2.

„Manchester City“ (Anglija) – „Basel“ (Šveicarija) 1:2 (1:1). Mančesteris, 49 411 žiūrovų. Teisėjas – P. Kralovecas (Čekija). Įvarčiai – G. Jesusas (8); M. Elyounoussi (17), M. Langas (71). Pirmosios rungtynės – 4:0.