NCAA taikliarankis pirma profesionalia stotele pasirinko Vilnių
Ar­tė­jan­čio se­zo­no su­dė­tį komp­lek­tuo­jan­tis Vil­niaus „Ry­tas“ pa­si­pil­dė dar vie­nu įžai­dė­ju iš JAV. Į sos­ti­nę at­vyks­ta pa­sta­ruo­sius ket­ve­rius me­tus „No­tre Da­me“ uni­ver­si­te­tui at­sto­va­vęs Mat­tas Far­rel­las. Su juo pa­si­ra­šy­ta il­ga­lai­kė su­tar­tis.

23-ejų amerikietis „Notre Dame“ universiteto ekipoje rungtyniavo 2014–2018-aisiais, o pastaruosius dvejus metus buvo šios komandos lyderis. Įžaidėjas buvo labai mylimas aistruolių už kovingumą, o jo stipriosios pusės – kibi gynyba, prasiveržimai po krepšiu ir taikli ranka metant iš toli.

„Komandą papildėme tikru kovotoju, kuris yra pasirengęs daug ir sunkiai dirbti, – naują ekipos narį pristatė klubo sporto direktorius Linas Kleiza. – Mattas turi didelį potencialą, norą tobulėti ir žaidžia labiau komandinį krepšinį, todėl puikiai tinka mūsų ekipai. Tikimės, kad laikui bėgant jis užaugs į vieną svarbiausių „Ryto“ žaidėjų“.

Sporto direktoriaus teigimu, baigęs universitetą M. Farrellas panoro profesionalo karjerą pradėti Vilniaus klube, o atlyginimas žaidėjui nebuvo didelis prioritetas.

„Pasipildę tokiu krepšininku kaip M. Farrellas įžaidėjo grandyje galėsime geriau išnaudoti Mindaugo Girdžiūno išskirtines savybes atakuojančio gynėjo pozicijoje,“ – aiškino L. Kleiza.

Stipriausias M. Farrello ginklas yra tolimi metimai, o sykį pirmus devynis tritaškius pataikęs amerikietis susitikimą su Bostono koledžo komanda baigė įmetęs 10 tolimų metimų iš 12. Įžaidėjas prieš dvejus metus krepšį nuo tritaškio žymos NCAA pirmenybėse atakavo 42 proc. taiklumu, kartą dalyvavo ir koledžų tritaškių konkurse.

M. Farrellas yra žinomas už nesavanaudišką žaidimą, o tai įrodo statistika. Įžaidėjas iš JAV pastaruosius du sezonus vidutiniškai per rungtynes atliko 5,5 rezultatyvaus perdavimo.

Šią vasarą 185 centimetrų įžaidėjas NBA Vasaros lygoje atstovavo Majamio „Heat“ ekipai. Praėjusį sezoną NCAA pirmenybėse amerikietis vidutiniškai per rungtynes rinko 16 taškų.

Krepšininkas įžaidėjo pozicijoje prisijungs prie praėjusią savaitę su „Rytu“ sutartį pratęsusio Chriso Kramerio.