Naujasis „Lietkabelio“ dalininkas pertvarko komandą
Spa­lio pa­bai­go­je Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lio“ krep­ši­nio klu­bo da­li­nin­ku ir spor­to di­rek­to­riu­mi ta­pęs Jo­nas Vai­naus­kas ne­dels­da­mas ėmė­si po­ky­čių. Pir­mo­sios per­mai­nos įvy­ko tre­ne­rių šta­be.

J. Vainauskas krepšinio pasaulyje gerai žinomas – ilgą laiką jis buvo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos vadovu. Įkėlęs koją į Panevėžį sporto direktorius komandos strategu paskyrė 42-ejų serbą Nenadą Čanaką, kuris trenerio karjerą pradėjo 2012 metais. Serbas „Lietkabelyje“ pakeitė nuo sezono pradžios krepšininkams vadovavusį Gintarą Kadžiulį.

„Norėjome sustiprinti visas grandis, o viena iš jų – trenerių štabas. Pasikvietėme pakankamai patyrusį ir gerai žinomą specialistą. Manau, kad mūsų komandos žaidimas per artimiausias 4–6 savaites turėtų pradėti pastebimai gerėti“, – sakė J. Vainauskas.

204 cm ūgio N. Čanakas pats daug metų žaidė krepšinį ir yra gynęs tokių komandų su Berlyno ALBA ar Maskvos srities „Chimki“ garbę. N. Čanako debiutas prie „Lietkabelio“ vairo įvyks lapkričio 3-ąją Panevėžyje žaidžiant Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes su Kėdainių „Nevėžiu“.

Be N. Čanako, į „Lietkabelio“ vyriausiojo trenerio kėdę dar pretendavo jaunas ir ambicingas Dušanas Alimpijevičius, taip pat Rimas Kurtinaitis, paprašęs kelis mėnesius palaukti, o tačiau Panevėžio klubas tiek laiko neturėjo.

Trenerių štabe toliau darbuosis Robertas Kuncaitis, kuris daugiau laiko skirs aukštaūgiams, ir treneris-skautas Algimantas Bružas. Dar vienam asistentui Mariui Prekevičiui buvo numatytas darbas su gynėjais, tačiau penktadienį klubas sulaukė oficialaus jo laiško, kuriuo treneris informavo paliekantis komandą. „Lietkabelio“ vadovai dabar ieško naujo asistento.

„Sezono rezultatai labai priklausys nuo visų grandžių: dalininkų, personalo, žaidėjų, trenerių. Jeigu mums pavyks susitelkti ties bendru tikslu, galėsime kovoti dėl geriausių sezono rezultatų. Mes turime nustoti sau meluoti, jog esame labai geri ir Lietuvoje yra kažkoks didysis krepšinio ketvertas. Šiuo metu mes giname 4 vietą nuo 5–9 pozicijas užimančių komandų. Tokia yra realybė dabar, bet nebūtinai ji bus tokia po 5–6 savaičių“, – apie komandos planus kalbėjo J. Vainauskas.