Naujas treneris revoliucijų nežada
Šian­dien Vil­niaus Pra­mo­gų are­no­je pra­si­de­da Bal­ti­jos Iš­šū­kio tau­rės le­do ri­tu­lio tur­ny­ras, ku­ria­me var­žy­sis 6 vals­ty­bių rink­ti­nės.

Lietuvos ledo ritulininkai šį vakarą, 19 val., žais pirmąsias A grupės rungtynes su Japonijos rinktine, o šeštadienį tuo pačiu metu susitiks su Baltarusijos komanda. Priklausomai nuo pasiektų rezultatų, sekmadienį teks varžytis dėl konkrečių vietų turnyre.

Varžybos Vilniuje ledo ritulio gerbėjus intriguoja dėl galimybės išvysti naują Lietuvos rinktinės trenerį kanadietį Danielį Lacroix, kuris pakeitė vokietį Berndą Haake.

Antradienio vakarą naujasis strategas rinktinei surengė pirmą treniruotę.

„Pirmieji įspūdžiai geri. Man patiko žaidėjų susikaupimas ir energija, nustebino jaunų ledo ritulininkų parodytas entuziazmas. Vaikinai vykdė visus nurodymus, – sakė D. Lacroix. – Per pirmąsias treniruotes nenoriu ledo ritulininkų apkrauti informacija apie žaidimo sistemas. Nurodymai bus paprasti ir aiškūs, o jie turės žaisti laisvai ir paprastai.“

Pirmoje treniruotėje dar trūko septynių iš užsienio parvykti turinčių žaidėjų, tad kilo keblumų formuojant puolėjų trejetus ir gynėjų duetus. Vis dėlto naujasis treneris pasisako už tęstinumą ir žada suburti tas pačias žaidėjų linijas, kokiomis buvo žaista praėjusiame I diviziono pasaulio čempionate, bei šlifuoti jiems gerai žinomus derinius.

Manoma, kad šį vakarą per mačą su japonais aikštėje vyraus greičiu bei drausme paremtas ledo ritulys.

Baltijos Iššūkio taurės turnyras lietuviams bus vienas pasirengimo etapų prieš kitų metų balandį laukiantį debiutą pasaulio IA diviziono čempionate Kazachstane.

„Tikrai ne visi čia esantys žaidėjai vyks į tą pasaulio čempionatą. Tačiau labai svarbu, kad vaikinai susipažintų su sistema, kuria remdamiesi ketiname dirbti toliau, o jaunimas pasimokytų iš veteranų ir tobulėtų. Iš ledo ritulio pasitraukus keliems vyresniems žaidėjams, ėjusiems kapitono pareigas, rinktinėje atsivėrė didelė spraga. Dabar turime rasti žmonių, kurie žengtų į priekį ir prisiimtų lyderio atsakomybę“, – teigė 49-erių D. Lacroix, kuris praeityje aštuonis sezonus praleido dirbdamas įvairių NHL klubų trenerių štabuose.

Specialistui iš Kanados Lietuvos rinktinėje talkins jo tautietis Mike'as McNamara, lietuviai Šarūnas Kuliešius ir Arūnas Aleinikovas bei amerikietis Ty Newberry.

Pirmoji turnyro Vilniuje varžovė Japonijos rinktinė lietuviams ilgą laiką buvo neįkandama. Tačiau ši nemaloni tradicija buvo sulaužyta balandį Kaune vykusiame pasaulio IB diviziono čempionate. Tuomet varžovai buvo nugalėti įtikinama persvara 6:1.

Japonai į Lietuvą atvyko ne stipriausios sudėties. Jiems trūks žaidėjų iš Hokaido „Oji Eagles“ ir Kuširo „Nippon Paper Cranes“ klubų, kurie tęsia kovas Azijos lygoje.