Mūšis dėl bilieto į Eurolygos finalą: „Fenerbahče“ – „Žalgiris“
Penk­ta­die­nio va­ka­rą vi­sų ša­lies krep­ši­nio sir­ga­lių akys kryps­ta į Ser­bi­jos sos­ti­nę Belg­ra­dą – čia Kau­no „Žal­gi­ris“ sto­ja į svar­biau­sio šio se­zo­no mū­šį – Eu­ro­ly­gos pus­fi­na­ly­je mū­siš­kiams iš­šū­kį me­ta čem­pio­nų ti­tu­lą gi­nan­ti Stam­bu­lo „Fe­ner­bah­če“. Svar­biau­sius rung­ty­nių įvy­kius kvie­čia­me sek­ti kar­tu su LRT.lt.

Pirmas kėlinys. Ginčą laimėjo turkų komanda ir pelnė pirmus du taškus – 2:0. Į tai atsakyti iškart nepavyko – nepatogus K. Pangoso metimas netaiklus. Sužaidus daugiau nei minutę Axelis Toupane`as atidarė žalgiriečių sąskaitą baudos metimu – 1:3. Daug laisvęs gavęs B. Wanamakeris pelnė 4 tašką, netrukus mūsiškių deficitas išauga iki šešių taškų – 1:7. Kitoje atakoje šiek tiek sutrikęs K. Pangosas suklysta ir kamuolys atitenka pasitikėjimą įgavusiems „Fenerbahče“ krepšininkams.

Likus apie 6 minutes žalgiriečiai užsidirbo antrą komandinę pražangą, aikštėje pasirodė A. Kavaliauskas. Sužaidus daugiau nei 5,5 minutės ketvirtyje kauniečiai vis dar pelnę tik 1 tašką ir prametę visus metimus iš žaidimo, skelbiama minutės pertraukėlė.

Po jos pagaliau pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė K. Pangosas – 3:7. Likus 3,5 minutės kėlinyje E. Ulanovas baudos metimais dar labiau sumažino skirtumą – 5:7. Varžovai į tai atsakė tritaškiu, neseniai pasirodęs A. White`as – metimu iš po krepšio – 7:10. Likus mažiau nei porai minučių K. Pangosas perėmė kamuolį ir, išprovokavęs pražangą, baudų metimais vėl sušvelnino skirtumą – 9:12.

***

Sirgaliai tikisi, kad Belgrade Šarūno Jasikevičiaus auklėtinius palaikys iki keturių tūkstančių lietuvių. Tiesa, „Fenerbahče“ gerbėjų greičiausiai bus daugiau nei dukart daugiau. Skaičiuojama, kad jų į finalo ketvertą atvyko iki 10 tūkstančių.

Penktadienio popietę Serbijos sostinėje keli šimtai „Žalgirio“ sirgalių surengė eiseną link „Štark“ arenos.

Pirmųjų pusfinalio rungtynių „Štark“ arenoje teisėjai – ispanas Danielis Herrezuelo, kroatas Sretenas Radovičius ir latvis Olegas Latiševas.

Du iš šių teisėjų teisėjavo „Žalgirio“ ketvirtfinalio mačuose. Latvis teisėjavo antrosiose rungtynėse su „Olympiakos“, o ispanas švilpė lemiame mače.

Ketvirtfinalyje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai serijoje iki trijų pergalių 3:1 palaužė Europos krepšinio grandą Pirėjo „Olympiakos“ ir taip pirmą kartą nuo 1999 metų vėl pateko į Eurolygos finalo ketvertą. Pirmose rungtynėse laimėta 87:78, antrose Pirėjo ekipa išlygino serijos rezultatą 79:68, o vėliau sekė dvi žalgiriečių pergalės 80:60 ir 101:91.

Kitame pusfinalio mače penktadienį susitinka Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ krepšininkai.