Moterys nori įrodyti, kad vertos daugiau
Nuo pir­ma­die­nio va­ka­ro dvy­li­ka Man­to Šer­niaus auk­lė­ti­nių Kė­dai­niuo­se ren­gia­si Eu­ro­pos mo­te­rų krep­ši­nio čem­pio­na­to at­ran­kos rung­ty­nėms.

Šeštadienį mūsų krepšininkės Kėdainių arenoje žais su Rusijos rinktine, o lapkričio 21-ąją – su Albanijos ekipa.

Tris pralaimėjimus patyrusi ir vieną pergalę iškovojusi Lietuvos rinktinė nebeturi galimybių patekti į žemyno pirmenybių finalinį etapą, tačiau ir vyriausiasis treneris, ir žaidėjos neslepia ambicijų atrankos turnyrą baigti dviem pergalėmis.

„Esame rimtai nusiteikusios, šioks toks liūdesys yra, nes žinome, kad šios rungtynės mūsų svajonės neišpildys, ir į Europos čempionatą nepateksime. Tačiau žiūrime į ateitį, turime savų tikslų, – po pirmosios treniruotės sakė rinktinės vidurio puolėja Gintarė Petronytė. – Abejas rungtynes žaisime namie, norime visiems įrodyti, kad esame vertos daugiau, nei iki šiol parodėme, ir norime dviejų pergalių. Žiūrime į ateitį, rinktinėje turime naujų veidų, jaunų žaidėjų, norime susižaisti ir kuo geriau pasirengti kitoms kovoms.“

Jos teigimu, komandai bus labai svarbu gerbėjų palaikymas. Ji prisiminė, jog į pastarąsias rinktinės rungtynes Kėdainiuose atėjo daug jaunų krepšininkių, o tai rodo, kad moterų krepšinis gyvuoja.

„Mergaitės domisi, žiūri į mus kaip į siekiamybę, o mes joms esame atsakingos – turime demonstruoti gerą krepšinį ir rodyti, kaip reikia žaisti“, – sakė vidurio puolėja G. Petronytė.

Pasak rinktinės trenerio M. Šerniaus, pirma treniruotė buvo lengvesnio pobūdžio, nes kai kurios žaidėjos dar sekmadienį turėjo rungtynes, kitos – šeštadienį.

„Prisiminėme kelis derinius, gynybos taisykles, – aiškino M. Šernius. – Komandoje yra kelios naujos ir jaunos žaidėjos, jos turi kitokių pranašumų, norisi ir jas išnaudoti.“

Pirmas tarpusavio rungtynes išvykoje lietuvės po atkaklios kovos Rusijai pralaimėjo 62:64, o per dvikovą su Albanijos rinktine mūsų ekipa įrodė pranašumą – 119:61.

„Kardinaliai nieko nekeisime, darysime tai, ką darėme žaisdami su rusėmis, tos rungtynės mums buvo neblogos, – kalbėjo M. Šernius. – Reikia daugiau kokybės ir kovingumo, turime varžovėms neleisti atitrūkit ir galiausiai joms smogti. Neabejoju, kad intriga išliks iki paskutinės akimirkos. O ar laimėsime, priklausys, kaip stipriai jausime palaikymą iš tribūnų.“

Rusijos rinktinė atrankos turnyro C grupėje iškovojo 4 pergales ir yra lyderė. Antrąją vietą užima trissyk laimėjusi Vengrija, lietuvės yra trečios, o be pergalių esanti Albanija – ketvirta.

Į 2019 metų Europos moterų krepšinio čempionatą pateks visų grupių nugalėtojos (8) ir šešios geriausios antrąsias vietas užėmusios rinktinės. Be atrankos pateko čempionatą rengiančių Serbijos ir Latvijos rinktinės.

„Lietuvos žinių“ inf.