Michaelio Schumacherio šeima nepraranda vilties
„For­mu­lės-1“ au­to­mo­bi­lių lenk­ty­nių le­gen­da vo­kie­tis Mi­chae­lis Schu­ma­che­ris ne­tru­kus su­lauks 50-ojo gim­ta­die­nio, ta­čiau jo svei­ka­tos būk­lė po prieš pen­ke­rius me­tus pa­tir­tos trau­mos te­bė­ra su­nki.

M. Schumacheris, kuriam sausio 3 dieną sukaks 50 metų, vis dar yra labiausiai nusipelnęs „Formulės-1“ vairuotojas šių lenktynių istorijoje. Jam priklauso du rekordai – iškovotų titulų (7) ir apskritai laimėtų lenktynių skaičius (91).

Rengia parodą

„Formulės-1“ lenktynių pasaulis išskirtiniu vairavimo talentu pasižyminčiu M. Schumacheriu susižavėjo paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. 1994 ir 1995 metais jis iškovojo pirmuosius pasaulio čempiono titulus važiuodamas „Benetton“ komandoje. Vėliau laimėjo penkis iš eilės čempionatus vairuodamas „Ferrari“ bolidą 2000–2004 metais. Ta proga „Ferrari“ komandos muziejuje Maranele (Italija) bus surengta ekspozicijų su skambiausių M. Schumacherio pergalių fragmentais paroda.

Paskutinė komanda, kuriai atstovavo vokietis – „Mercedes“ – eksponuos legendinio piloto bolidą savo būstinėje Štutgarte.

Jaunesnysis Schumacheris taip pat laikomas perspektyviu lenktynininku.

„Formulės-1“ vadovybė M. Schumacherio jubiliejaus proga irgi pasistengė – socialinėje erdvėje sukūrė specialų profilį septynis kartus pasaulio čempionui pasveikinti.

Dabartinis pasaulio čempionas, penkis kartus šį titulą laimėjęs britas Lewisas Hamiltonas taip pat vairuoja „Mercedes“, yra pasiekęs 73 pergales ir netrukus gali pavyti bei aplenkti M. Schumacherį. Tačiau L. Hamiltonas tikino, kad ne tai jo galvoje: „Mane aplanko liūdesys prisiminus įvykį, kai Michaelis susižalojo galvą slidinėdamas Alpėse 2013 metų gruodžio 29-ąją.“

Prabėgo penkeri metai, bet „Formulės-1“ pasaulis iki šiol prisimena legendinį Schumį. Ir linki jam tvirtos sveikatos.

„Dažnai apie jį pagalvojame, – naujienų agentūrai „Reuters“ teigė „Mercedes“ komandos vadovas Toto Wolffas. – Septynis kartus pasaulio čempionu tapęs vyrukas buvo puikiu patarėju mums visiems. Tikimės, kad jis greitai atsigaus.“

Saugo privatumą

Vilties M. Schumacherio gerbėjams iš jo aplinkos suteikė pasirodžiusi informacija, kad lenktynininkas ima atsigauti. Tiesa, jo žmona Corinna tai nutyli. Viename interviu C. Schumacher teigė, jog norėtų, kad pasaulis jos vyrą prisimintų kaip kovotoją, koks jis buvo iki nelaimingo atsitikimo Alpėse.

M. Schumacherio patikėtinė ir atstovė spaudai Sabine Kehm teigė, kad toliau saugos Schumacherių šeimos privatumą ir daugiau detalių apie lenktynininko ligą neatskleis.

„Apskritai žiniasklaidos priemonės nieko nesužinos ir negalės pranešti apie privatų Michaelio ir Corinnos gyvenimą. Nes jie yra privačios asmenybės“, – teigė S. Kehm.

Ji praskleidė paslapties šydą papasakodama, jog sykį Michaelis neva pasikalbėjo su ja.

Įžvelgė pozityvą

Apie automobilių sportą rašanti užsienio žiniasklaida tikina, kad anksčiau ar vėliau M. Schumacheris pakils iš ligos patalo. Tik nežinia, kiek laiko jam prireiks atgauti jėgas. Niekas apie tai nekalba garsiai.

Taip pat neaišku, kuri skelbiama informacija yra teisinga.

Šveicarų vyskupas Georgas Gansweinas dar 2016 metais vokiečių leidiniui „Bunte“ yra trumpai užsiminęs apie vizitą Schumacherių viloje Šveicarijoje.

Sausio 3-iąją 50-mečio sulauksiantis Michaelis Schumacheris vis dar yra labiausiai nusipelnęs „Formulės-1“ vairuotojas šių lenktynių istorijoje.

„Sėdėjau priešais jį, laikau jo rankas ir pažvelgiau į jo veidą. Tai buvo tipinis M. Schumacherio veidas. Žmogus jaučia, kad aplinkiniai rūpinasi juo. Ir gerai, kad išlaikomas ligonio diskretiškumas. Sergantis žmogus turi teisę į tai“, – pasakojo G. Gansweinas.

Buvęs „Ferrari“ bosas, dabartinis Tarptautinės automobilių federacijos prezidentas prancūzas Jeanas Todtas palaiko glaudžius santykius su M. Schumcheriu.

Praėjusį mėnesį prancūzas atskleidė, kad drauge su vokiečiu lenktynininku per televizija stebėjo „Formulės-1“ lenktynes Brazilijoje.

„Mudu turime bendrų nuotraukų, jos byloja apie geriausius kartu praleistus metus šiose varžybose. Tai buvo smagiausios akimirkos mūsų gyvenime“, – tvirtino J. Todtas.

Sūnus seka tėvo pėdomis

Pakilęs iš ligos patalo M. Schumacheris galėtų mėgautis savo sūnaus, 1999 metų kovo 22 dieną gimusio Micko Schumacherio pasirodymu.

Šiemet jis tapo „Formulės-3“ čempionu ir neslepia, kad jo tikslas yra perėjimas į „Formulę-1“, tačiau jaunesnysis M. Schumacheris nelinkęs skubėti.

„Formulė-3“ laikoma viena iš sėkmingiausių jaunimo serijos varžybų, kur aukštas meistriškumo lygis, ir man pavyko jas laimėti. Svarbu suprasti, ar esu 100 proc. pasirengęs pereiti į „Formulę-2“. Nusprendėme, kad tam subrendau. Man tai bus pirmas sezonas šiame čempionate, o prieš keliant konkrečius tikslus reikia išanalizuoti, kaip pavyks pirmieji bandymai“, – kalbėjo Mickas.