Merginų charakteris atvedė į elitą
Pir­ma­die­nio vi­dur­nak­tį į Lie­tu­vą grį­žo ša­lies mer­gi­nų jau­ni­mo krep­ši­nio rink­ti­nė, ku­ri Ru­mu­ni­jo­je vy­ku­sia­me Eu­ro­pos čem­pio­na­to B di­vi­zio­ne iš­ko­vo­jo bron­zos me­da­lius ir vie­tą aukš­čiau­sia­me di­vi­zio­ne.

Pavargusius, bet laimingus rinktinės atstovus Kauno oro uoste pasitiko Lietuvos krepšinio federacijos atstovai ir šalies moterų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius.

Su ašaromis oro uoste atsisveikindamos rinktinės krepšininkės džiaugėsi, kad pavyko įgyvendinti pagrindinį tikslą ir vėl grįžti į A divizioną.

„Labai gerai jaučiamės, kad pavyko patekti į A divizioną ir laimėti medalį. Daugeliui iš mūsų tai pirmasis medalis, labai džiaugiamės. Vasarą praleidome kartu ir pavyko pasiekti bendrą tikslą. Po pusfinalio rungtynių buvo šiek tiek apmaudu, bet nebuvo laiko liūdėti, reikėjo susikoncentruoti rungtynėms dėl bronzos ir patekimo į aukštesnį divizioną“, – sakė į simbolinį čempionato penketą patekusi Gabija Meškonytė.

Rinktinės vyriausiasis treneris Egidijus Ženevičius sutikimo metu teigė, kad visos čempionato rungtynės buvo sunkios, tačiau merginos parodė charakterį.

„Patys geriausi įspūdžiai, laimėjome, įvykdėme savo uždavinį. Didele širdimi ir atsidavimu, komandiniais veiksmais pasiekėme tai, ką turėjome pasiekti. Labai džiaugiamės visi. Praktiškai kiekvienos rungtynės čempionate buvo „arba, arba“, merginos rodė charakterį ir atstovėjome. Pirmoji pergalė prieš Rumunijos rinktinę buvo lengvesnė, nes pralaimėjus dar turėjome galimybę toliau kautis. Antroji dvikova buvo maksimali, bet susikaupėme ir laimėjome“, – oro uoste teigė rinktinės vyriausiasis treneris E. Ženevičius.

Rengtis žemyno pirmenybėms pradėjo kitos šalies merginos – šešiolikmetės. Po mėnesio Kaune vyksiančiam Europos jaunučių (U16) merginų A diviziono krepšinio čempionatui žaidėjos stovyklauja Druskininkuose, o jau po savaitės sužais ir pirmas kontrolines rungtynes su Suomijos rinktine.

Tuo metu Lietuvos vaikinų jaunimo (U20) rinktinė pergalingai baigė Europos čempionato grupių kovas. Paskutinėse A grupės rungtynėse Arvydo Gronskio auklėtiniai 85:74 (29:22, 20:16, 19:15, 17:21) įveikė Didžiosios Britanijos ekipą. Mūsiškių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Gytis Masiulis. Jis pataikė visus 9 dvitaškius ir iš viso surinko 22 taškus. 16 taškų pridėjo Matas Jogėla, 11 – Eimantas Stankevičius 11. Lietuviai čempionato aštuntfinalyje susikaus su Ispanijos rinktine, kuri B grupėje įveikė tik Prancūzijos rinktinę ir užėmė ketvirtą vietą.