Melburne dominavo serbas ir japonė
Pir­ma­sis šių me­tų Di­džio­jo kir­čio se­ri­jos te­ni­so tur­ny­ras – at­vi­ra­sis Aus­tra­li­jos čem­pio­na­tas („Aus­tra­lian Open“) bai­gė­si ser­bo No­va­ko Džo­ko­vi­čiaus ir ja­po­nės Nao­mi Osa­kos trium­fu.

N. Džokovičiui tai buvo jau septintasis „Australian Open“ laimėtas titulas. Tokiu būdu jis tapo šių varžybų rekordininku.

Abipusiai komplimentai

Pirmoji pasaulio raketė N. Džokovičius dar kartą pademonstravo, kad Melburne neturi sau lygių. Serbijos tenisininkas laimėjo rekordinį „Australian Open“ titulą, kai nugalėjo pagrindinį savo varžovą ispaną Rafaelį Nadalį (2 reitingas).

Finalas truko vos 2 valandas ir 4 minutes – serbas laimėjo įtikinama persvara 6:3, 6:2, 6:3.

N. Džokovičius jau nuo pat susitikimo pradžios žaidė nepriekaištingai – laimėjo pirmą ispano padavimų seriją ir pirmavo 3:0. Tiek antro, tiek trečio setų scenarijus buvo panašus – dar pirmose setų pusėse serbas pabėgdavo į priekį, o sėkmingai atlikdamas savo padavimus nesuteikė šansų varžovui.

N. Džokovičius padavinėdamas kamuoliukus buvo nepalaužiamas – iš viso pralaimėjo vos 13 kamuoliukų paduodamas (R. Nadalis – 33). Serbas taip pat atliko 8 neatremiamus padavimus ir nepadarė nė vienos dvigubos klaidos.

Pirmoji pasaulio raketė laimėjo 89 procentus taškų prie tinklo (16 iš 19) ir puikiai naudojosi susikurtomis galimybėmis laimėti ispano padavimus (5 iš 8).

„Noriu pasakyti didžiausius komplimentus R. Nadaliui – šiandien tau buvo sunki diena, tačiau tu grįžai po sunkios traumos ir rodai puikiausią pavyzdį tiek man, tiek savo kolegoms, tiek jauniesiems žaidėjams. Tai tikra kovotojo dvasia ir užsispyrimas. Lygiai prieš metus aš turėjau ištverti operaciją, tačiau dabar stovėti čia su trofėjumi rankose – tiesiog nepakartojama“, – džiaugėsi N. Džokovičius.

2000 ATP reitingo taškų uždirbęs N. Džokovičius reitinge dar labiau nutols nuo R. Nadalio – dabar tenisininkus skirs daugiau nei 2500 taškų.

Be trofėjaus, serbas savo sąskaitą papildė 4,1 milijono JAV dolerių. Tai jau 15-asis Didžiojo kirčio titulas šio tenisininko karjeroje.

2000 ATP reitingo taškų uždirbęs Novakas Džokovičius reitinge dar labiau nutols nuo Rafaelio Nadalio

Ispanui R. Nadaliui tai buvo pirmasis Didžiojo kirčio turnyro finalas, kurį jis pralaimėjo „sausu“ rezultatu setais.

Pralaimėjęs jau ketvirtą „Australian Open“ finalą iš penkių, R. Nadalis šiame turnyre uždirbo 2,05 milijono JAV dolerių ir 1200 ATP reitingo taškų.

„Didžiausi sveikinimai Novakui ir jo komandai – šiandien jis demonstravo aukščiausią teniso lygį. Šios dvi savaitės man buvo labai emocingos. Nepaisant to, kad šiandien buvo ne mano diena, pasiekti finalą Melburne – didžiulis laimėjimas, žinant kokius sunkius momentus man reikėjo įveikti per pastaruosius metus“, – kalbėjo R. Nadalis.

Antras triumfas

21-erių japonės Naomi Osakos progresas atrodo įspūdingai. / SIPA/Scanpix nuotrauka

21-erių japonės N. Osakos progresas taip pat atrodo įspūdingai. Dar prieš metus 72-oje WTA reitingo vietoje buvusi tenisininkė iškovojo savo antrą Didžiojo kirčio titulą iš eilės, kai „Australian Open“ finale palaužė čekę Petrą Kvitovą. O pirmadienį naujai paskelbtame reitinge N. Osaka atsidūrė pirmoje vietoje.

Dramatišką pergalę finale N. Osaka pasiekė rezultatu 7:6 (7:2), 5:7, 6:4. Susitikimas truko 2 valandas ir 27 minutes.

Mačas vyko tarsi amerikietiškieji kalneliai – pirmame sete nė viena tenisininkė neįrodė pranašumo ir viskas sprendėsi pratęsime, kuriame stipresnė buvo aukščiau reitinge esanti japonė.

Antro seto pradžioje P. Kvitova sumažino klaidų skaičių ir šovė į priekį – 2:0, tačiau japonė pagavo savo žaidimo ritmą ir laimėjo keturis geimus iš eilės.

Trileris prasidėjo antro seto įkarštyje – N. Osaka pirmavo 5:3 ir net 40:0 paduodant oponentei. Tačiau P. Kvitova žaidė šaltakraujiškai, išsaugojo galimybę atsitiesti, o didelę įtampą pradėjusi jausti japonė suklupo – atidavė keturis geimus paeiliui ir pralaimėjo setą 5:7.

Japonijos tenisininkė po pralaimėto seto nesutvardė emocijų ir ašarodama patraukė į drabužinę.

Tačiau sugrįžusi lemiamai partijai, praėjusių metų JAV čempionato nugalėtoja viską pradėjo iš naujo – agresyviai atakavo, puikiai padavinėjo ir laimėjusi oponentės padavimus trečiame geime triumfavo 6:4.

„Australian Open“ čempione tapusi N. Osaka savo sąskaitą papildys 4,1 milijono JAV dolerių, o taip pat ir 2000 WTA reitingo taškų.

„Atsiprašau, nes viešas kalbėjimas nėra mano stiprioji pusė, tačiau stengsiuosi kaip nors su tuo susitvarkyti, – sakė „Australian Open“ čempionė. – Australijoje buvo išties karšta, bet aistruoliai visuomet užpildė arenas ir palaikė mus. Ir, žinoma, ačiū visai mano komandai, nes būtent ji visuomet palaiko mane užnugaryje“.

P. Kvitova, žaidusi pirmame Didžiojo kirčio turnyrų finale nuo 2014-ųjų Vimbldono, pelnė 1300 WTA reitingo taškų ir 2,05 milijono JAV dolerių premiją.

„Nuostabu, kad ir vėl žaidžiau tokio didelio turnyro finale. Šaunuolė Naomi – tu ir tavo komanda nusipelnėte būti pirmoje reitingo vietoje. Man didelė garbė laikyti šį nuostabų trofėjų. Noriu padėkoti savo šeimai ir draugams namuose. Ačiū turnyro organizatoriams, o labiausiai – savo komandai. Jie kiekvieną dieną buvo šalia manęs“, – kalbėjo P. Kvitova.