Meksikos ralio finišą lietuviams apkartino techninės problemos
Iki šiol Mek­si­kos ra­ly­je ne­skam­bė­jo lie­tu­viš­kos pa­var­dės. 2018 me­tai Lie­tu­vos au­tos­por­to is­to­ri­jai bus itin reikš­min­gi vien dėl to, kad vie­na­me su­nkiau­sių už At­lan­to vy­ku­sia­me pa­sau­lio ra­lio čem­pio­na­to (WRC) eta­pe – Mek­si­kos ra­ly­je – ple­vė­sa­vo Lie­tu­vos vė­lia­va.

Pirmą kartą Meksikos ralyje dalyvavusiems lietuviams Deividui Jociui ir Donatui Zvicevičiui, nepaisant sunkumų, pavyko finišuoti.

Lietuvos lenktynininkų „Arctic Energy World rally team“ ekipažas įveikė visus WRC trečio etapo greičio ruožus ir sėkmingai pasiekė finišą būdamas 22-as bendrojoje lentelės įskaitoje ir antras savo klasėje. Šiais metais Meksikos ralio dėl technikos gedimų bei avarijų nebaigė 6 ekipažai.

Po finišo lenktynininkas D. Jocius neslėpė apmaudo dėl prarastų pozicijų, nes po antros lenktynių dienos mūsų ekipažas buvo penkioliktas.

„Labai dviprasmiški jausmai – ir džiaugsmas, ir liūdesys. Neturime norimo rezultato. Bet džiaugiamės, kad vis dėlto pasiekėme finišą. Ir tai jau trečios iš eilės WRC etapas, kurį mums pavyko įveikti“, – kalbėjo D. Jocius. Prieš tai mūsų lenktynininkai sėkmingai pasirodė pirmame etape Monte Karle ir antrajame – Švedijos ralyje.

Meksikos ralyje lietuviai turėjo problemų dėl automobilio: iš rato svirties buvo išsitraukęs šarnyras, dėl to, likus priešpaskutiniam greičio ruožui, išniro ratas.

„Viską sutvarkyti prireikė pusvalandžio, nes buvo didelė nuokalnė, žvyras, teko pasitelkti aplinkinius žmones – su akmeniu šarnyrą įstūmėme į vietą, priveržėme ir galėjome sėkmingai viską užbaigti“, – pasakojo D. Jocius, prisipažinęs, jog tai buvo sunkiausias ralis jo gyvenime.

Tiesa, vėliau lietuvius pasiekusi ralio organizatorių informacija nebuvo džiuginanti. Praėjus kelioms valandoms po apdovanojimų teisėjai anuliavo D. Jociaus ir D. Zvicevičiaus rezultatą. Pagrindinė priežastis – kol ekipažas tvarkėsi išnirusį šarnyrą, į paskutinio greičio ruožo startą pavėlavo keturias minutes...

Lyderių trejetuke paskutinė Meksikos ralio diena staigmenų nepateikė. Pirmos vietos neužleido praėjusių metų čempionas, prancūzas Sebastienas Ogier. Po dviejų metų pertraukos jis ketvirtąkart tapo šio etapo nugalėtoju. Antra vieta džiaugėsi ispanas Dani Sordo, kuris nuo prancūzo atsiliko 1 minute ir 13,6 sekundėmis. O trečioji vieta atiteko praėjusių metų Meksikos ralio laimėtojui britui Krisui Meeke.

Po trijų savaičių pasaulio ralio čempionatas persikels vėl į Europą. Balandžio 5–8 dienomis ketvirtasis WRC etapas vyks Korsikos saloje. Jame taip pat bus galima išvysti tą patį lietuvišką „Arctic Energy World rally team“ ekipažą – D. Jocių ir D. Zvicevičių.