Martynas Jasiūnas rengiasi pasaulio muai tai čempionatui
Li­kus dviem sa­vai­tėms iki Kan­ku­ne, Mek­si­ko­je, vyk­sian­čio pa­sau­lio muai tai čem­pio­na­to, Mar­ty­nas Ja­siū­nas sa­ko esan­tis ra­mus ir tvir­tas: „Tai jau šeš­ta­sis ma­no pa­sau­lio čem­pio­na­tas, to­dėl ti­kiu, kad su­si­do­ro­siu su vi­sais su­nku­mais.“

Jaunasis sportininkas, kurį treniruoja jo tėtis Žydrūnas Jasiūnas, kaip visuomet, džiaugiasi galėdamas atstovauti savo šaliai ir žada parvežti dar vieną medalį.

„Jaučiuosi išties puikiai, ne kiekvienam kovotojui pasitaiko galimybė dalyvauti tokio didelio masto čempionate. Didelė garbė atstovauti Lietuvai ir garsinti jos vardą bei parvežti kuo aukštesnius apdovanojimus“, – jausmus prieš išvyką apibūdino kovotojas.

Kalbėdamas apie pasirengimą, savo kasdienybėje Martynas sakė nieko išskirtinio nepastebėjęs. „Viskas vyksta kaip ir rengiantis kitiems turnyrams. Per savaitę turiu dešimt treniruočių – vienos jų skirtos technikai šlifuoti, kitos – fiziniam pasirengimui“, – tikino jis.

Tokiu pat ramiu balsu M. Jasiūnas pasakojo ir apie tai, kad Tailando boksas iš sportuojančių reikalauja išties daug: jėgos, ištvermės, kovos taktikos, loginio suvokimo. Svarbu tinkamai sudaryti planą per laikotarpį, likusį iki kovos.

Viena iš pasirengimą lengvinančių aplinkybių – šiemet M. Jasiūnui pavyko išlaikyti idealų svorį, kuris šiuo metu absoliučiai atitinka kategoriją (iki 75 kg).

Prieš metus vykusiame pasaulio muai tai čempionate Martynas iškovojo sidabro medalį, 2014-aisais taip pat liko antras, o Europos čempionatuose jam yra pavykę užlipti ant antro ir trečio pakylos laiptelių.

M. Jasiūnas suvokia, kad anksčiau užkelta kartelė visų lūkesčius tik padidina, bet atsakomybės nesikrato: „Nuoširdžiai tikiu, kad Lietuvai galiu iškovoti dar vieną medalį.“

Šiuo metu sportininkas žino tik apie vieną galimą varžovą, tai daugkartinis pasaulio čempionas Vitalijus Gurkovas. O kas dar pateks į jo svorio kategorijos varžybas, paaiškės tik po svėrimų.

Paklaustas, kaip pavyksta suvaldyti įtampą prieš žengiant į ringą, vaikinas neabejoja, jog čia jį gelbsti patirtis ir negalvojimas apie gresiančias kovos pasekmes.

„Pasaulio muai tai čempionate Lietuvai atstovaus ir dar vienas „Jasiūnas Team“ komandos narys Ernestas Dapkus, tad palaikymo iš artimos aplinkos tikrai netrūks“, – džiaugėsi Martynas.