Liverpulio triumfas paženklintas įvarčių gausa
13 įvar­čių kri­to per dve­jas UE­FA Čem­pio­nų ly­gos pus­fi­na­lio rung­ty­nes tarp „Li­ver­pool“ ir „Ro­mos“ klu­bų.

Šioje įvarčių fiestoje bendru rezultatu 7:6 triumfavo „Liverpool“ klubas, pirmą kartą nuo 2007 metų patekęs į Čempionų lygos finalą.

Laukinis futbolas

Pirmąsias pusfinalio rungtynes „Liverpool“ namie laimėjo 5:2. Išvykoje anglai pralaimėjo 2:4, bet finalą pasiekė.

Romoje Liverpulio futbolininkai pirmavo 2:1, o vėliau praleido tris įvarčius. Kai „Romos“ žaidėjas Radja Nainggolanas per pridėtą laiką realizavo 11 m baudinį (4:2), italų komandai suspindo nedidelė viltis pasiekti revanšą reikiamu trijų įvarčių skirtumu. Bet teisėjas netrukus paskelbė mačo pabaigą.

„Mes nusipelnėme to, ką pasiekėme. Buvo beprotiškos rungtynės. Futbolas tiesiog laukinis. Net susipainiojau skaičiuodamas bendrą pusfinalio rezultatą. Jis 7:6, tiesa? Neįtikėtina, – juokėsi „Liverpool“ treneris iš Vokietijos Jurgenas Kloppas. – Daugeliui mano žaidėjų tai buvo pirmas pusfinalis. Todėl jie nervinosi. Bet buvo be galo įdomu.“

Emocingo būdo J. Kloppas po pokalbio su komandos futbolininkais lydimas fotografų minios grįžo į Romos Olimpinio stadiono aikštę dar kartą pasidžiaugti. 50-metis strategas šėlo drauge su 5 tūkst. komandą atlydėjusių anglų aistruolių.

Spaudos konferencijoje žurnalistai priminė, kad J. Kloppas su „Liverpool“ dar nėra laimėjęs jokio trofėjaus. Vokietis atsakė: „Žinau, mes pralaimėjome Europos lygos ir Anglijos lygos taurės finalus. Vėliau žmonės nestabdė manęs gatvėje ir nedėkojo už tai, kad patekome į finalą. Niekas nenori būti antras, niekam neįdomūs sidabriniai apdovanojimai. Visi nori pergalių. Mums reikia pradėti laimėti titulus.“

Solidus žaidimas ir J. Kloppo darbas paliko įspūdį buvusiam ilgamečiam „Liverpool“ saugui Stevenui Gerrardui: „Šio klubo gerbėjai nori matyti konkurencingą komandą ir didžiuotis ja. J. Kloppas suteikė jiems tokią galimybę. Su šiuo treneriu gali prasidėti nauja „Liverpool“ pergalių era.“

Rūpestis dėl gynybos

Anglija savo atstovus Čempionų lygos finale turės po 6 metų pertraukos. 2012-aisiais finale žaidė ir taurę laimėjo Londono „Chelsea“. Vėliau 5 metus lemiamose sezono rungtynėse grūmėsi tik Ispanijos, Vokietijos ir Italijos klubai.

Jurgenas Kloppas: "Žmonės nestabdė manęs gatvėje ir nedėkojo už tai, kad patekome į finalą. Niekas nenori būti antras, niekam neįdomūs sidabriniai apdovanojimai."

Nors britų spauda paprastai būna reikli ir kritiška, vakar saviškiams žarstė vien pagyrimus.

„Jie atėjo, įmušė įvarčius ir nugalėjo“, – seną posakį perfrazavo „The Sun“.

Paskutinį kartą Čempionų lygos finale „Liverpool“ kovojo 2007-aisiais. Tada „raudonieji“ Atėnuose 1:2 pralaimėjo italų „Milan“ klubui.

Šio sezono finale Liverpulio futbolininkai stos prieš trečio iš eilės titulo sieksiantį Madrido „Real“ klubą. Lemiamos rungtynės – gegužės 26 dieną Ukrainos sostinės Kijevo Olimpiniame stadione.

Šį sezoną Čempionų lygoje J. Kloppo komanda išsiskiria įspūdingu puolimu ir per 12 rungtynių įmušė 40 įvarčių. Mohamedas Salah ir Roberto Firmino pasižymėjo 10 kartų, Sadio Mane – 9.

„Kai bendrą dviejų mačų pergalę išplėši teniso rezultatu, tampa akivaizdu, koks pašėlęs futbolas žaidžiamas. Liverpulis gali džiaugtis ir švęsti. Jų komanda puiki. Tačiau už gynybą atsakingų komandos trenerių laukia daug darbo ir bemiegės naktys“, – perspėjo solidusis „The Times“.

Anglai rado puikią progą prisiminti 1981-ųjų Čempionų lygos finalą. Tuomet Paryžiuje taip pat susitiko „Liverpool“ ir „Real“, o kukliu rezultatu 1:0 nugalėjo anglai po vienintelio Alano Kennedy įvarčio.

Po 37 metų Liverpulis tikisi pakartoti triumfą. Tam ryžtingai nusiteikęs ir J. Kloppas: „Per pastaruosius keturis sezonus „Real“ tris kartus laimėjo Čempionų lygą. Jie labai patyrę, mums trūksta tokios svarbos rungtynių patirties. Tačiau mes tikrai pasistengsime nutraukti „Real“ dominavimą.“

„Liverpool“ istorijoje aukso raidėmis įrašyti penki Čempionų lygos sezonai. Triumfuoti Europoje jiems pavyko 1977, 1978, 1981, 1984 ir 2005 metais. „Real“ kolekcijoje – 12 taurių (1956–1960, 1966, 1998, 2000, 2002, 2014, 2016 ir 2017 m.).

Statistika

„Roma“ (Italija) – „Liverpool“ (Anglija) 4:2 (1:2). Roma, 61 889 žiūrovai. Teisėjas – D. Skomina (Slovėnija). Įvarčiai – J. Milneris (į savo vartus), E. Džeko (52), R. Nainggolanas (86, 90+4 iš 11 m). Pirmosios rungtynės – 2:5.