Lietuvos vyrų teniso rinktinės sezonas baigėsi Suomijoje
Da­vi­so tau­rės su­si­ti­ki­me su Suo­mi­jos rink­ti­ne Ri­čar­das Be­ran­kis iš­ko­vo­jo dvi per­ga­les, ta­čiau šį kar­tą ne­su­lau­kė ko­man­dos drau­gų par­amos. Fa­vo­ri­tais lai­ky­ti lie­tu­viai pra­lai­mė­jo suo­miams re­zul­ta­tu 2:3 ir kaip bai­gė ko­vas 2018 me­tų Da­vi­so tau­rės var­žy­bo­se.

Suomijos komanda šių metų rugsėjį vyks į Egiptą, kur bandys iškovoti kelialapį į pirmąją Daviso taurės varžybų grupę.

Antroji Suomijos ir Lietuvos mačo diena prasidėjo kortų šeimininkų pergale dvejetų mače. 2017 metų atvirojo Australijos čempionato dvejetų turnyro nugalėtojas Henri Kontinenas, kartu su Harri Heliovaara, 6:4 7:6(2) įveikė Lauryną Grigelį ir Luką Mugevčių. Pastarajam tai buvo pirmas oficialus mačas po beveik metus trukusios priverstinės su rankos trauma susijusios pertraukos.

„Varžovai tiesiog viską darė užtikrinčiau. Atrodė, kad esame visai netoli, tačiau Henri Kontineno patirtis ir klasė tikrai jautėsi. Lemiamu metu padarėme kelias klaidas, kurių varžovai mums neatleido. Patys gi daug galimybių neturėjome: gal dvejuose geimuose, paduodant varžovams, rezultatas buvo 0:30, tačiau iš to sukurti kažko apčiuopiamo nesugebėjome“, – po susitikimo kalbėjo L. Mugevičius.

Po dvejetų mačo į kortą žengęs R. Berankis susitikimo pusiausvyrą atstatė per kiek daugiau nei valandą: Suomijos rinktinės lyderis H. Heliovaara buvo įveiktas 6:2 6:3.

Suomijos – Lietuvos susitikimo akistatos baigtis sprendėsi Emilio Ruusuvuori ir Lauryno Grigelio dvikovoje. Prieš kelias savaites Prancūzijoje vykusio ATP „Challenger“ serijos turnyro atrankoje įveikęs jaunąjį Suomijos rinktinės talentą, Helsinkyje to paties L. Grigelis padaryti nesugebėjo. E. Ruusuvuori nugalėjo L. Grigelį 7:5 6:2.

„Varžovas žaidė gerai, mažai klydo, o aš tikrai galėjau padaryti daug daugiau. Nesusitvarkiau su Ruusuvuori padavimu, o tai suteikė jam tam tikrą psichologinį pranašumą. Galiausiai lemiamu momentu padariau grubių klaidų“, – po paskutinio susitikimo spaudos konferencijoje kalbėjo L. Grigelis.

Lietuvos teniso sąjungos prezidentas Ramūnas Grušas sakė, jog Helsinkyje iš komandos buvo tikimasi pergalės.

„Tikrai manau, kad buvome pajėgūs įveikti Suomiją. Kita vertus, tai yra sportas. Ir čia yra ne tik pergalės, bet ir pralaimėjimai. Tie patys mūsų vaikinai Daviso taurės varžybose ne kartą guldė ant menčių gerokai už save pajėgesnius varžovus. Šį kartą nepasisekė mums. Belieka pasveikinti suomius su gražia pergale, o mes lauksime kito sezono burtų. Vyrams gi noriu padėkoti už pastangas ir palinkėti sėkmės visose varžybose, kuriose jie žais šiais metais“.

2018 metų Daviso taurės varžybose Lietuvos rinktinė įveikė Estiją ir nusileido Suomijai. Šiais metais rinktinės sudėtyje iš viso buvo 6 žaidėjai: patyrę R. Berankis, L. Grigelis ir L. Mugevičius bei rinktinės debiutantai Ainius Sabaliauskas, Pijus Vaitiekūnas ir Matas Vasiliauskas. Pastarieji į komandą pateko po atrankos stovyklų, kuriose dalyvavo po 6 perspektyviausius jaunuosius Lietuvos tenisininkus. Lietuvos rinktinės kapitonas 2018 metų sezone buvo Rimvydas Mugevičius, jo asistento pareigas ėjo Paulius Jurkėnas.