Lietuvos teniso rinktinė į Suomiją vyks pajėgiausios sudėties
Lie­tu­vos te­ni­so rink­ti­nės ka­pi­to­nas Rim­vy­das Mu­ge­vi­čius ba­lan­džio 7–8 die­no­mis vyk­sian­čia­me Da­vi­so tau­rės su­si­ti­ki­me su Suo­mi­jos ko­man­da iš­ri­kiuos pa­jė­giau­sius Lie­tu­vos te­ni­si­nin­kus.

Helsinkyje Lietuvos rinktinės gretose bus Ričardas Berankis, Laurynas Grigelis, Lukas Mugevičius ir komandos debiutantas Matas Vasiliauskas.

„Visų pirma noriu padėkoti komandos lyderiams už tai, kad jie prisijungia prie rinktinės Helsinkyje. Žinau, kad kartais suderinti asmeninius turnyrų tvarkaraščius ir rinktinių planus žaidėjams nėra paprasta. Su Ričardu ir Laurynu, tikiuosi, turėsime šiokį tokį pranašumą prieš šeimininkus“, – sakė R. Mugevičius.

Paklaustas apie į Vilniaus teniso akademiją treniruotis persikėlusio šiauliečio M. Vasiliausko debiutą Lietuvos rinktinėje, treneris teigė pakvietęs jį į komandą po sėkmingo pasirodymo praėjusią savaitę vykusioje atrankos stovykloje. Joje dalyvavo penki perspektyviausi jaunieji Lietuvos tenisininkai.

„Matas Vasiliauskas turi visas galimybes tapti geru žaidėju. Aikštelėje jis yra pakankamai įvairiapusis, gerai „skaito“ žaidimą. Aišku, vyrų ir jaunių tenisas yra visiškai skirtingi dalykai. Todėl dabar paprasčiausiai tikiuosi, kad šis kvietimas į rinktinę taps Matui stipria paskata per treniruotes dirbti dar daugiau ir rimčiau“, – kalbėjo komandos kapitonas.

2017 metais M. Vasiliauskas žaidė baigiamajame aštuonių pajėgiausių Europos šešiolikmečių turnyre ir užėmė ketvirtą vietą.

Lietuvos rinktinė pasirengimo stovyklą Helsinkyje planuoja pradėti balandžio 3 dieną. Balandžio 7 dieną Suomijos ir Lietuvos tenisininkai žais du vienetų susitikimus, o 8 dieną, sekmadienį, vyks dvejetų mačas ir dar du vienetų susitikimai. Suomijos ir Lietuvos mačo nugalėtojai dėl vietos aukštesnėje Daviso taurės varžybų grupėje šių metų rugsėjį kovos su Danijos arba Egipto komanda.

Pirmame 2018 metų sezono Daviso taurės antros grupės Europos-Afrikos zonos susitikime Lietuvos rinktinės 3:1 įveikė Estijos komandą, o suomiai 3:2 pranoko Tunisą.