Lietuvos tenisininkų sezonas baigėsi Suomijoje
Da­vi­so tau­rės su­si­ti­ki­me Hel­sin­ky­je su Suo­mi­jos rink­ti­ne Ri­čar­das Be­ran­kis iš­ko­vo­jo dvi per­ga­les, ta­čiau šį kar­tą ne­su­lau­kė ko­man­dos drau­gų par­amos. Fa­vo­ri­tais lai­ky­ti lie­tu­viai pra­lai­mė­jo suo­miams re­zul­ta­tu 2:3 ir taip bai­gė ko­vas 2018 me­tų Da­vi­so tau­rės II gru­pės Eu­ro­pos-Af­ri­kos zo­nos var­žy­bo­se.

Suomijos komanda šių metų rugsėjį vyks į Egiptą ir ten bandys iškovoti kelialapį į pirmąją Daviso taurės varžybų grupę.

Pirmą varžybų dieną Lietuvos ir Suomijos komandos pasidalijo po tašką – 26-erių Laurynas Grigelis 3:6, 6:1, 3:6 neatsilaikė prieš dvejais metais vyresnį Harrį Heliovaarą, o 27-erių Ričardas Berankis 6:2, 6:7 (6:8), 6:3 įveikė devyniolikmetį Emilį Ruusuvuori.

Antroji diena prasidėjo varžybų šeimininkų pergale dvejetų mače. 2017 metų atviro Australijos teniso čempionato dvejetų turnyro nugalėtojas Henri Kontinenas kartu su H. Heliovaara 6:4 7:6 įveikė L. Grigelį ir Luką Mugevičių. Pastarajam tai buvo pirmas oficialus mačas po beveik metus trukusios priverstinės su rankos trauma susijusios pertraukos.

„Varžovai viską darė tvirčiau. Jautėsi kontinento patirtis. Lemiamu metu padarėme kelias klaidas, kurių varžovai mums neatleido“, – po susitikimo kalbėjo L. Mugevičius.

Po dvejetų mačo į aikštę žengęs R. Berankis susitikimo pusiausvyrą atkūrė per kiek daugiau nei valandą: Suomijos rinktinės lyderis H. Heliovaara buvo įveiktas 6:2, 6:3.

Tad Suomijos ir Lietuvos susitikimo akistatos baigtis turėjo išsispręsti per E. Ruusuvuori ir L. Grigelio dvikovą. Prieš kelias savaites Prancūzijoje vykusio ATP „Challenger“ serijos turnyro atrankoje įveikęs jaunąjį Suomijos rinktinės talentą Helsinkyje to paties L. Grigelis padaryti nesugebėjo: E. Ruusuvuori laimėjo 7:5, 6:2.

„Varžovas žaidė gerai, mažai klydo, o aš galėjau padaryti daugiau. Nesusitvarkiau su Ruusuvuori padavimu, tai suteikė jam tam psichologinį pranašumą. Galiausiai lemiamu momentu padariau šiurkščių klaidų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo L. Grigelis.

2018 metų Daviso taurės varžybose Lietuvos rinktinė įveikė Estiją ir pralaimėjo Suomijai. Šiais metais rinktinėje iš viso buvo 6 žaidėjai: patyrę R. Berankis, L. Grigelis ir L. Mugevičius bei rinktinės debiutantai Ainius Sabaliauskas, Pijus Vaitiekūnas ir Matas Vasiliauskas. Pastarieji į komandą pateko po atrankos stovyklų, kuriose dalyvavo po 6 perspektyviausius jaunuosius Lietuvos tenisininkus. Lietuvos rinktinės kapitonas 2018 metų sezone buvo Rimvydas Mugevičius, jo asistento pareigas ėjo Paulius Jurkėnas.