Lietuvos rinktinė nugalėjo rumunus ir perrašė Lietuvos regbio istoriją
Lie­tu­vos jau­ni­mo (iki 18 me­tų) reg­bio-7 rink­ti­nė Pa­ne­vė­žy­je vyks­tan­čia­me eli­ti­nia­me Eu­ro­pos čem­pio­na­te įspū­din­gai iš­ko­vo­jo pir­mą­ją per­ga­lę ir pa­sie­kė is­to­ri­nį lai­mė­ji­mą – pir­mą kar­tą pa­te­ko tarp 12 stip­riau­sių Se­no­jo že­my­no eki­pų.

Ketvirtfinalyje dėl 9–16 vietų lietuviai po dramatiškos kovos ir pratęsimo 24:19 (5:12) nugalėjo giliomis regbio tradicijomis pasižyminčią Rumuniją. Lietuviai ne tik tęs kovą dėl 9–12 pozicijų, bet ir išsaugojo vietą elitiniame divizione ir kitiems metams.

Jau antrąją rungtynių minutę Lietuvos regbio talentas Matas Miežys prispaudė kamuolį įskaitiniame plote ir pelnė pirmuosius penkis taškus. Visgi vėliau lietuviai klydo puolime, o rumunai sėkmingai rengė savo atakas. Antrojo kėlinio pradžioje Rumunija pirmavo 19:5.

Neįtikėtiną kovingumą lietuviai pademonstravo paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis. Nesulaikomai žaidęs M. Miežys pelnė dar 7 taškus ir lietuviai priartėjo iki 12:19. Lemiamo „šturmo“ metu Kasparas Lukoševičius pabėgo nuo varžovų ir pelnė dar vieną žeminimą. Jau pasibaigus rungtynių laikui, M. Miežys iš patogios situacijos atliko realizacijos smūgį. Nors įtampa buvo milžiniška, jis smūgiavo tiksliai ir išplėšė pratęsimą.

Užsivedę lietuviai pratęsime surengė puikią ataką, kuri pasibaigė Justino Mėlinio žeminimu.

„Buvo labai sunkios rungtynės. Nebeturėjome jėgų, bet antrajame kėlinyje kažkaip susikaupėme ir sužaidėme geriausias savo rungtynes. Prieš paskutinį realizacijos smūgį stengiausi apie nieką negalvoti, tiesiog spyriau ir pataikiau“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas M. Miežys.

Pusfinalyje dėl 9–12 pozicijų lietuviai žais su Lenkijos rinktine, kuri 29:0 nepasigailėjo sirgalių aistringai palaikomą Švedijos komandą.

.