Lietuvos rinktinė įveikė kroatus
Penk­ta­die­nio (rug­sė­jo 14-osios die­nos) va­ka­rą Lie­tu­vos vy­rų krep­ši­nio rink­ti­nė FI­BA 2019 me­tų pa­sau­lio krep­ši­nio čem­pio­na­to Eu­ro­pos zo­nos at­ran­kos an­tro­jo eta­po J gru­pės pir­mo­sio­se rung­ty­nė­se sve­čiuo­se Osi­je­ke su­si­ti­ko su aikš­tės šei­mi­nin­ke Kroa­ti­jos na­cio­na­li­ne ko­man­da ir įvei­kė var­žo­vus 84:83 (21:21, 15:22, 19:20, 21:28).

Lietuviai (7 pergalės ir 0 pralaimėjimų) toliau lieka vienvaldžiais šios grupės lyderiais, o kroatai (3/4) yra turnyro lentelės viduryje.

Pastaruoju metu tarpusavio dvikovose sėkmė labiau lydėjo Kroatijos ekipą, kuri laimėjo keturis iš šešių paskutinųjų mačų

Prieš tai mūsiškiai nusileido varžovams trejose draugiškose rungtynėse (2014 metų rugpjūtį – 80:94, 2015 metų rugpjūtį – 59:72 ir 2017 metų rugpjūtį – 80:82) ir vieneriose oficialiose (2016 metų olimpiadoje – 81:90). Lietuviai pranoko kroatus lygiai prieš penkerius metus (2013 metų rugsėjį Europos čempionate – 77:62).

Prieš savaitę Lietuva daugiškose rungtynėse pralaimėjo Latvijai (80:97), o Kroatija įveikė Slovėniją (83:75).

Rungtynių eiga:

Lietuvos rinktinės starto penketas (Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas ir Arūras Gudaitis) sėkmingai pradėjo rungtynes. Pirmuosius taškus pelnė E.Ulanovas ir M.Kalnietis (0:4). Kroatai neleido mūsiškiams pabėgti (4:6), o E.Ulanovas jau buvo surinkęs 4 taškus. Po R.Seibučio tritaškio Lietuva pirmavo (4:9). Dario Šaričius sumažino varžovų atsilikimą (6:9). Netrukus šis kroatų snaiperis tolimu metimu išlygino skirtumą (9:9). Evaldas Kairys prasmuko po priešininkų krepšiu (9:11), bet aktyvus buvo Kroatijos rinktinės puolimo lyderis D.Šaričius (11:11). Lukas Lekavičius apsikeitė taškais su Krunoslavu Simonu (13:13). Į L.Lekavičiaus taškus dvitaškiu atsakė Ante Žižičius (15:15). Netrukus tritaškį „įšovė“ Eimantas Bendžius ir pakėlė visą lietuvių fanų desantą Osijeko arenoje ant kojų (15:18). D.Šaričius baudomis priartino aikštės šeimininkus (17:18). E.Bendžius terorizavo kroatus taikliais tritaškiais (17:21), bet A.Žižičius buvo taiklus prie baudų metimo linijos (19:21). Po pirmųjų 10 min. žaidimo buvo lygu – 21:21.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Ado Juškevičiaus tritaškiu (21:24). Po M.Kalniečio baudų metimų ir Evaldo Kairio dvitaškio iš po krepšio Lietuva įgijo jau 7 taškų persvarą (21:28, atkarpa – 0:7). K.Simonas pelnė pirmuosius kroatų taškus antrajame kėlinyje (23:28). E.Bendžius puikiai prasiveržė ir galingu dėjimu sudrebino varžovų krepšį (23:31). Mūsiškių spurtą pratęsė ir M.Kalnietis, o komandas skyrė 9 taškai (23:32). A.Gudaičiui be pražangų sunkiai sekėsi stabdyti Ivicą Zubacą po krepšiu (24:32). Šis kroatų centras kitoje aikštės pusėje netrukus blokavo E.Ulanovo metimą ir Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Varžovai provokavo lietuvių pražangas ir baudomis priartėjo (27:32). Laimė, puikų tritaškį pataikė A.Juškevičius, o toje pačioje atakoje dar buvo užfiksuota kroatų pražanga ir E.Kairys įmetė baudas bei sugrąžino mūsiškiams didžiausią persvarą (27:36). Baudomis pirmuosius savo taškus pelnė Bojanas Bogdanovičius (29:36). Lietuvos rinktinei rūpesčių kėlė trys A.Gudaičio ir E.Kairio pražangos. A.Juškevičius antruoju savo tritaškiu, o L.Lekavičius taikliomis baudomis sukėlė dar didesnį džiaugsmą Lietuvos rinktinės stovykloje (29:41). Kroatijos ekipa baudomis kiek apmažino savo deficitą (33:41) ir D.Adomaitis pakvietė savo kariauną pasitarti. Po pertraukėlės B.Bogdanovičius pataikė tritaškį (36:41), bet kėlinį taškais baigė L.Lekavičius ir prieš ilgąją pertrauką Lietuva pirmavo 7 taškais – 36:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje R.Seibutis smeigė tritaškį iš aikštės krašto (36:46) ir išprovokavo varžovo pražangą. D.Šaričius taip pat atsakė tolimu metimu (39:46). Pirmuosius savo taškus surinko daugiau jėgų gynybai skyręs M.Kuzminskas (39:48). Lietuvių persvarą dar labiau padidino E.Ulanovas (39:50). Ją greitai dviem metimais iš eilės ir atkarpa 5:0 nupjovė B.Bogdanovičius (44:50). A.Gudaitis įmetė vieną baudą, o Rokas Giedraitis pasinaudojo varžovų klaidomis ir surinko 5 gtaškus iš eilės (44:56). Gaila, bet mūsiškiai neapsigynė nuo B.Bogdanovičiaus (47:56). Lietuvius gelbsti varžovų netaiklūs metimai iš po krepšio. Po E.Želionio dvitaškio iš po krepšio Lietuvos rinktinė pirmavo 11 taškų (47:58), bet varžovai nenuleido rankų (50:58). Labai svarbius dvitaškį ir tritaškį pataikė M.Kalnietis (52:63), gaila, bet tolimu metimu prieš pat kėlinio pabaigą skelbiančią sireną atsakė ir B.Bogdanovičius – 55:63.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo E.Bendžiaus tritaškiu (55:66) ir I.Zubaco baudomis (57:66). Po varžovų krepšiu toliau siautėjo E.Bendžius (57:68). Kroatų dvitaškis ir tritaškis (62:68) privertė D.Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės (likus 7:30 min.). Varžovų įkarštį kiek atšaldė E.Bendžiaus tritaškis (64:71). D.Šaričius 4 taškais iš eilės dar labiau priartino aikštės šeimininkus (68:71, likus 5:38 min.). Tuo sudėtingu momentu kamuolį puolime prarado M.Kalnietis, o B.Bogdanovičius kitoje aikštės pusėje pataikė dvitaškį per R.Giedraitį (70:71). L.Lekavičius pelnė svarbius taškus ir kiek atitolino mūsiškius (70:73). Po A.Juškevičiaus klaidos K.Simonas tritaškiu išlygino rezultatą (73:73). Laimė, kitoje atakoje A.Juškevičius tritaškiu ištaisė savo ankstesnę klaidą (73:76). A.Gudaitis bauda kiek padidino pranašumą (73:77, likus 1:52 min.). Kroatai lipo lietuviams ant kulnų (75:77). Šią akimirką šaltus nervus pademonstravo M.Kalnietis, kuris pataikė tritaškį ir padidino Lietuvos rinktinės persvarą iki 5 taškų (75:80, likus 33 sek.). Atakoje suk,lydo kroatų lyderis B.Bogdanovičius ir K.Simonas sustabdė A.Juškevičių pražanga. Mūsų gynėjas buvo taiklus (75:82). D.Šaričius įmetė dvitaškį (77:82) ir vėl pasiuntė A.Juškevičių prie baudų metimo linijos (77:83). K.Simonas pataikė tritaškį (80:83), bet M. Kalnietis įmetė baudą (80:84). Varžovų tritaškis jau nieko nelėmė – pergalė 84:83.

Kroatija – Lietuva – 83:84 (21:21, 15:22, 19:20, 28:21).