Lietuvos regbio rinktinei – lenkiškos pamokos
Eu­ro­pos „Trop­hy“ di­vi­zio­ne de­biu­tuo­jan­čiai Lie­tu­vos reg­bio rink­ti­nei kol kas su­nkiai se­ka­si ly­giuo­tis į aukš­tes­nio ly­gio var­žo­vus.

„Trophy“ divizionas Senajame žemyne yra trečias pagal pajėgumą po Šešių nacijų turnyro ir Europos čempionato. Čia varžosi 13–18 reitingą turinčios žemyno komandos.

Varžybas lietuviai spalį pradėjo solidžia pergale Šiauliuose 30:10 prieš Čekijos komandą. O praėjusį savaitgalį Lietuvos rinktinė viešėjo Lodzėje, kur neprilygo Lenkijos rinktinei – 0:33 (0:12).

Nors lietuviai pasiaukojamai gynėsi, grumtynėse dažnai pažeisdavo taisykles ir Lenkijos regbininkai baudos smūgiais išsiveržė į priekį. 3, 10, 27 ir 37 min. baudos smūgius realizavo Wojciechas Piotrowiczius, suteikęs saviškiams 12 taškų persvarą. Pirmame kėlinyje 10 minučių lietuviai turėjo žaisti be geltoną kortelę gavusio Tautvydo Mažylio.

Antrame kėlinyje svečiai surengė kelias atakas, tačiau rezultatyviai jų baigti nepavyko. Tuo metu lenkams pavyko pralaužti mūsiškių gynybą. Kamuolio prispaudimą įskaitiniame plote atliko Mateuszas Plichta, vėliau – Krystianas Pogorzelskis bei Mateuszas Adamskis.

Be kelių svarbių regbininkų žaidusios Lietuvos rinktinės treneris iš PAR Ntando Manyosha pripažino varžovų pranašumą ir teigė, kad tokios rungtynės suteikė daug vertingos patirties.

„Lenkai žaidė labai gerai ir dominavo visuose žaidimo komponentuose. Mūsų tikslas buvo kuo ilgiau atsilaikyti šiose rungtynėse. Ką tik pakilome į šį aukštesnį lygį ir turime jame apsiprasti. Laimėjome pirmąsias rungtynes prieš čekus, bet dabar sutikome labai galingus varžovus ir turėjome pripažinti jų pranašumą. Lenkijos rinktinė mums suteikė naudingų pamokų“, – kalbėjo specialistas iš PAR, prie Lietuvos rinktinės vairo stovintis jau ketverius metus.

Kitas rungtynes „Trophy“ divizione lietuviai žais 2019 metų balandžio 6 dieną namie su portugalais arba rumunais. Šiame divizione dar varžosi Olandijos ir Šveicarijos komandos.