Lietuvos regbininkų tikslą sužlugdė kaimynai latviai
Lie­tu­vos vy­rų reg­bio-7 rink­ti­nei dar bent me­tams teks ati­dė­ti vil­tis su­grįž­ti į eli­ti­nį Eu­ro­pos čem­pio­na­to di­vi­zio­ną „Grand Prix“. Šiau­liuo­se vyks­tan­čia­me Eu­ro­pos čem­pio­na­to „Trop­hy“ di­vi­zio­no an­tro­jo eta­po tur­ny­re mū­siš­kius ket­virt­fi­na­ly­je ne­ti­kė­tai su­stab­dė kai­my­nai lat­viai.

Rudeniškomis oro sąlygomis vykusiame ketvirtfinalio susitikime lietuviai pralaimėjo 12:14 (12:7).

Lietuvos rinktinei šiame susitikime negalėjo padėti traumą patyręs Žygimantas Radžius. Latviai į priekį išsiveržė pirmosiomis minutėmis, pasinaudoję lietuvių klaidomis prie pat mūsiškių įskaitinio ploto. Kiek vėliau Tautvydas Krasauskas sušvelnino rezultatą iki 5:7. Pirmojo kėlinio pabaigoje traumą patyrė vienas Lietuvos rinktinės lyderių Vytaras Bloškys, bet nepaisant to, Martynas Lianzbergas sugebėjo pralaužti varžovų gynybą ir išvesti lietuvius į priekį. Armandas Kalinauskas du taškus pridėjo realizacijos smūgiu.

Antrajame kėlinyje latviai surengė vieną rezultatyvią ataką ir išsiveržė į priekį 14:12. Lietuviams tereikėjo vienos sėkmingos atakos, bet klaidos neleido išnaudoti kiekybinės persvaros ir latviai šventė netikėtą pergalę.

13.37 val. lietuviai žais pusfinalyje dėl 5–8 vietų su Izraelio regbininkais, kurie ketvirtfinalyje 10:17 pralaimėjo Rumunijos ekipai.

Kituose ketvirtfinalio susitikimuose Danija 34:0 sutriuškino Liuksemburgą, o Belgija 17:14 įveikė kroatus.

Europos čempionato „Trophy“ divizione kovojama dėl kelialapio į elitinį „Grand Prix“ divizioną. Pirmajame etape Kroatijoje Lietuvos regbininkai iškovojo sidabro medalius, o nugalėjo rumunai.