Lietuvos regbininkų aukštumos
Lie­tu­vos vy­rų reg­bio rink­ti­nė sa­vait­ga­lį įspū­din­gu sti­liu­mi net 81:10 su­triuš­ki­no Mal­tą ir pir­mą kar­tą pa­te­ko į Eu­ro­pos čem­pio­na­to „Trop­hy“ di­vi­zio­ną. O šios sa­vai­tės pra­džio­je su­ži­no­jo dar vie­ną pui­kią ži­nią.

Naujame Pasaulio regbio federacijos (World Rugby) paskelbtame nacionalinių komandų reitinge Lietuvos rinktinė iš 35 vietos pakilo į 34. Tai – aukščiausia vieta Lietuvos regbio istorijoje. Reitinge lietuviai aplenkė Ugandos komandą. Lietuvos rinktinės sąskaitoje – 51,58 taško.

Europos čempionato „Trophy“ divizione Lietuvos rinktinė turėtų žaisti su Portugalijos, Olandijos, Čekijos, Šveicarijos ir Lenkijos komandomis. Tiesa, grupių sudėtis dar gali pasikeisti, nes pasaulį sudrebino naujas skandalas, kuomet Rumunijos, Belgijos ir Ispanijos rinktinės buvo diskvalifikuotos už žaidėjų registracijos pažeidimus. Dėl to rumunai prarado teisę dalyvauti 2019 metų pasaulio čempionate, o jos vietą turėtų užimti Rusija. Tiesa, nuskriaustos šalys pateikė apeliacijas ir „World Rugby“ tęs tyrimą.

Pasaulio reitingo lydere išlieka Naujoji Zelandija (93,99 tšk.). Antrą vietą užima Airija (89,11 tšk.), trečią – Anglija (86,23 tšk.). Pasaulio regbio federacijos narėmis yra 117 šalių.