Lietuvos rankininkams nepavyko mesti rimtesnio iššūkio
Lie­tu­vos rink­ti­nė pra­lai­mė­ji­mu pra­dė­jo Eu­ro­pos čem­pio­na­to pir­mą­sias at­ran­kos rung­ty­nes Pra­ncū­zi­jo­je. Ar­tū­ro Juš­kė­no va­do­vau­ja­ma Lie­tu­vos rink­ti­nė ti­tu­luo­tiems var­žo­vams nu­si­lei­do re­zul­ta­tu 27:42 (10:21).

Pirmąsias kelias minutes sausakimšoje arenoje Provanso Akse vyko lygi kova. Lietuviai į du varžovų įvarčius sugebėjo atsakyti rezultatyviomis atakomis ir išlyginti rezultatą (2:2). Tai buvo paskutinis kartas, kuomet rezultatas buvo lygus. Strigusi puolime mūsų šalies rinktinė leido šeimininkams bėgti į greitas atakas ir rinkti greitus įvarčius. Per pirmą kėlinį prancūzai net 8 kartus pasižymėjo greitajame puolime ir susikūrė solidų pranašumą (21:10).

Antroji rungtynių pusė Lietuvos rinktinei klostėsi geriau. Tolimais šūviais lietuviams pavykdavo pramušti varžovų gynybą, tačiau prancūzai žaidė it ant sparnų ir pranašumo nešvaistė. Nors Lietuvos rinktinei buvo keliskart pavykę sumažinti skirtumą, geriau rungtynių pabaigą sužaidė šeimininkai ir šventė pergalę 42:27.

Šiame mače dėl traumų Lietuvos rinktinei negalėjo padėti Jonas Truchanovičius ir Aidenas Malašinskas. Taip pat dėl asmeninių priežasčių rinktinėje šįkart nebuvo Giedriaus Morkūno ir Beno Petreikio. A. Malašinskas sekmadienį rungtynėse su Portugalija jau turėtų žengti į aikštę.

Po rungtynių vienas Lietuvos rinktinės lyderių Gerdas Babarskas pripažino, jog varžovai pranoko mūsų komandą meistriškumu: „Žaidėme su turbūt geriausia komanda pasaulyje ir tai jautėsi aikštėje. Kovojome, stengėmės, tačiau varžovų lygis išties yra aukštas. Gavome per kepures, bet taip buvo ir prieš du metus. Tuomet grįžome į Lietuvą ir įveikėm kitą elito rinktinę – Norvegijos. Bandysime dabar pakartoti ką nors panašaus. Sekmadienį laukia portugalai ir kovosime tik dėl pergalės.“

Sausakimšoje arenoje lietuvius pasitiko virš 6 tūkstančių rankinio gerbėjų, kurie kūrė fantastišką atmosferą. Tai išskyrė ir Prancūzijoje žaidžiantis G. Babarskas: „Atmosfera buvo puiki. Prancūzai labai myli rankinį ir emocingai palaiko savo rinktinę. Žaisti tokioje pilnoje ir naujoje arenoje kiekvieno rankininko svajonė. Tik gaila, jog nepavyko mesti rimtesnio iššūkio varžovams.“

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė sekmadienį žais Klaipėdoje su Portugalijos rankininkais. Į Lietuvą portugalai atvyksta geros nuotaikos, jie pirmame susitikime 21:13 pranoko rumunus.

Statistika

Prancūzija – Lietuva 42:27 (21:10). Prancūzija: Raphaelis Caucheteux 9 įv., Mathieu Grebile 6, Dika Memas 4, Nedimas Remili, Lucas Abalo, Ludovicas Fabregas ir Valentinas Porte po 3; Lietuva: Mindaugas Dumčius 7, Gerdas Babarskas 4, Gabrielius Virbauskas, Skirmantas ,Plėta Rolandas Bernatonis po 3, Tadas Stankevičius 2, Mindaugas Tarcijonas, Ignas Grigas, Valdas Drabavičius, Vaidas Trainavičius, Lukas Juškėnas po 1.