Lietuvos pora pavergė Maskvos publiką
Tarp­tau­ti­nės čiuo­ži­mo są­jun­gos (ISU) or­ga­ni­zuo­ja­mo­se pa­sau­lio dai­lio­jo čiuo­ži­mo „Grand Prix“ se­ri­jos var­žy­bo­se „Ros­te­le­com 2018“ Mask­vo­je (Ru­si­ja) Lie­tu­vos le­do šo­kių at­sto­vai Al­li­son Reed ir Sau­lius Amb­ru­le­vi­čius užė­mė šeš­tą vie­tą.

Bendrojoje įskaitoje mūsų pora surinko 158,03 taško. Tai yra geriausias rezultatas per visas šios lietuvių poros tarptautines varžybas.

Po trumposios programos Lietuvos sportininkai buvo stipriausiųjų penketuke, iš teisėjų sulaukę 64,54 taško. Tai taip pat buvo geriausias šokėjų rezultatas per jų karjerą. O laisvojoje programoje surinkę 93,49 balo jie pasislinko laipteliu žemiau.

Šios varžybos Maskvoje sulaukė didelio populiarumo – visas dienas varžybas „Mega Sport“ arenoje stebėjo po 14 tūkst. žiūrovų, o bilietai buvo išparduoti į visus pasirodymus.

Maskvoje triumfavo Rusijos pora Aleksandra Stepanova ir Ivanas Bukinas, surinkę 199,43 balo. Antra liko Ispanijos ledo šokių pora Sara Hurtado ir Kirillas Chaliavinas (174,42), trečią vietą užėmė JAV sportininkai Christina Carreira ir Anthony Ponomarenka (174,21).

Po šių varžybų mūsų čiuožėjai toliau rengsis antroms jų karjeroje „Grand Prix“ serijos varžyboms „Internationaux de France 2018“, kurios lapkričio 23–25 dienomis vyks Grenoblyje (Prancūzija).

Bendrojoje „Grand Prix“ varžybų įskaitoje tarp 32 porų Allison ir Saulius užima dvidešimtą vietą.

Visose „Grand Prix“ serijos varžybose turi teisę dalyvauti tik tie sportininkai, kurie gauna vardinius kvietimus pagal pasaulinį ISU reitingą. Lietuvių pora pirmą kartą savo karjeroje gavo net du kvietimus į pasaulio etapus.

A. Reed ir S. Ambrulevičius, anot garsiosios trenerės Tatjanos Tarasovos ir pasaulio šokių ledo šokių čempiono Iljos Averbucho, į dailiojo čiuožimo elitą atėjo ilgam ir puikiai tęsia legendinių Lietuvos ledo šokėjų Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pradėtą darbą.

A. Reed ir S. Ambrulevičius jau yra užsitikrinę dalyvavimą 2019 metų Europos ir pasaulio čempionatuose.