Lietuvos moterų rinktinė kontrolinėse rungtynėse įveikė Rygos TTT komandą
Be­si­ruoš­da­ma FI­BA 2019 Eu­ro­pos mo­te­rų krep­ši­nio čem­pio­na­to at­ran­kos lan­gui, Lie­tu­vos mo­te­rų rink­ti­nė su­žai­dė kon­tro­li­nes rung­ty­nes prieš Ry­gos TTT ko­man­dą.

Prieš prasidedant rungtynėms buvo apdovanota geriausia Lietuvos 2017 metų moterų krepšininkė Kamilė Nacickaitė. Jai apdovanojimą įteikė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis, Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas ir degalinių tinklo EMSI atstovai Jurgita Buterlevičienė ir Deividas Daujotis.

Rungtynes po kelių, abiejų komandų netaiklių metimų, tritaškiu atidarė Kamilė Nacickaitė. Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius pasikvietė merginas pasitarimui, po kurio Eglė Šulčiūtė pelnė savo penktąjį tašką šiose rungtynėse. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pirmajame kėlinyje buvo įgijusios 6 taškų persvarą, tačiau vis nepavykdavo nutolti. Po pirmojo kėlinio 20:15. Pirmajame ketvirtyje Lietuvos moterų rinktinės treneris į aikštelę išleido 10 žaidėjų.

Antrąjį ketvirtį Lietuvos rinktinė pradėjo energingiau ir dar per žingsnį nutolo nuo svečių iš Rygos. Beveik idealiai išnaudodama aukštaūges krepšininkes lietuvaitės rinko taškus iš po krepšio, kartu priversdama varžoves rinkti pražangas. Įpusėjus kėliniui 30:22. Santos Okockytės ir Eglės Šulčiūtės 8 taškai iš eilės patempė Lietuvos rinktinę į priekį ir sužaidus 8 minutes, rezultatas 41:26. Eglė Šulčiūtė antroje kėlinio pusėje pataikė du tritaškius iš dviejų, o Giedrė Labuckienė pasibaigus kėliniui dviem baudų metimais įtvirtino pranašumą 48:27.

Eglė Šulčiūtė pirmoje rungtynių pusėje įmetė 11 taškų (2/2 trit.) atkovojo 7 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Kamilė Nacickaitė pridėjo 8 taškus (2/4 trit.).

Antrąją rungtynių pusę rezultatyviai pradėjo lietuvaitės – Santa Okockytė ir Kamilė Nacickaitė įmetė po tritaškį, o rezultatas 56:33. Apylygiai vykęs trečias kėlinys Rygos komandai įpusėjus kėliniui leido priartėti iki 18 taškų, tačiau šeimininkės išlaikė pranašumą ir jį padidino iki 69:42 po trijų kėlinių.

Paskutiniame ketvirtyje teliko sudėlioti paskutinius taškus, o Lietuvos moterų rinktinės vyriausiajam treneriui Mantui Šerniui išbandyti įvarius penketus ir schemas, kurias naudos šį savaitgalį prasidedančiame FIBA moterų 2019 Europos krepšinio čempionato atrankos lange prieš Albanijos ir Vengrijos rinktines.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė kontrolines rungtynes prieš Rygos TTT komandą laimėjo rezultatu 87:57.

Rezultatyviausiai lietuvių gretose žaidė: Kamilė Nacickaitė – 18 taškų (4/6 trit.), Eglė Šulčiūtė – 17 taškų ir 9 atkovoti kamuoliai, bei 7 rezultatyvūs perdavimai, Laura Svarytė pridėjo 12.

Rygos TTT komandoje geriausiai sužaidė Gunta Basko – Melnbarde įmetusi 17 taškų, Ally Mallot ir Shey Peddy pelnė po 13.

„Turim pasimokyti iš savo klaidų prieš Vengres, kai žaidėme namuose. Dirbame treniruotėse ir analizuojame ką galime padaryti geriau. Mums visoms reikia geriau susižaisti, kadangi visos atvažiavome iš skirtingų klubų. Svarbiausia asmeninė gynyba, gynyba du prieš du, pagalba viena kitai, ir žinoma, viena kitos supratimas. Atmosfera komandoje gera, visada malonu sugrįžti į rinktinę. Visos norime kovoti ir siekti pergalių.“ – Teigė komandos kapitonė Gintarė Petronytė.

„Visiškai nežiūrėjome į rezultatą, vykdėme savo užduotis gynyboje ir puolime. Pagal klaidų skaičių jaučiasi, kad mūsų varžovės padarė tik 7 ir jos treniruojasi nuo rugsėjo mėnesio kartu, kai mes padarėme virš 20 ir esame kartu tik dvi dienas, tai labai svarbu susižaisti. Reikia užtvirtinti tai ką norime daryti tiek puolime, tiek gynyboje ir eiti link finišo tiesiosios.“ – po rungtynių kalbėjo Lietuvos moterų rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius.