Lietuvos krepšininkai – pasaulio čempionate
Dai­niaus Ado­mai­čio tre­ni­ruo­ja­ma Lie­tu­vos vy­rų krep­ši­nio rink­ti­nė ki­tą­met Ki­ni­jo­je var­žy­sis dėl pa­sau­lio čem­pio­na­to me­da­lių. Bi­lie­tą į tur­ny­ro fi­na­li­nį eta­pą lie­tu­viai už­si­ti­kri­no pir­ma­die­nį Vil­niu­je po dvie­jų pra­tę­si­mų 95:93 įveik­da­mi Olan­di­jos eki­pą ir iš­ko­vo­da­mi aš­tun­tą iš ei­lės per­ga­lę.

Lietuviai toliau lieka vienvaldžiais J grupės lyderiais, o olandai (4/4) yra turnyro lentelės viduryje.

Lietuvos rinktinės starto penketas (Mantas Kalnietis, Rokas Giedraitis, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis) rungtynes pradėjo nelabai sėkmingai (0:4). Tačiau netrukus sekė lietuvių puiki atkarpa 18:2 ir situacija buvo suvaldyta.

Pradžioje M. Kuzminskas tritaškiu ir A. Gudaitis bauda išlygino skirtumą (4:4), o E. Ulanovas netrukus ir persvėrė rezultatą (6:4). Vėliau M. Kalnietis dvitaškiu ir M. Kuzminskas tolimu metimu truktelėjo mūsiškius pirmyn (11:6, spurtas – 5:0), o varžovų treneris paprašė minutės pertraukėlės.

Lietuviai nemažino apsukų ir dar po vieno M. Kalniečio tritaškio komandas skyrė jau 8 taškai (14:6). Sėkmingai į dvikovą įsitraukę Evaldas Kairys ir Lukas Lekavičius toliau didino Lietuvos rinktinės pranašumą iki 12 taškų (18:6). Kėlinio pabaigoje A. Gudaitis pataikė abi baudas ir po pirmųjų 10 min. Lietuvos rinktinė pirmavo – 24:16.

Antrasis ketvirtis prasidėjo A. Gudaičio galingu dėjimu (26:16), tačiau Olandijos rinktinė atsakė atkarpa 0:5 ir Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (26:21). Ji nelabai padėjo ir varžovai dar labiau priartėjo (25:26, atkarpa – 0:9). Kurį laiką tęsėsi klampi ir atkakli kova, o po dviejų kėlinių buvo lygu – 39:39.

Trečiasis kėlinys prasidėjo M.Kuzminsko klaida ir svečių 4 taškais (39:43). Po Th.Van Der Marso dėjimo Lietuvos rinktinės deficitas pasiekė jau 6 taškus (39:45). Sąlygas aikštelėje diktavo olandai. Kėliniui baigiantis nesportinė Mohamed Kherrazi pražanga leido Lukui Lekavičiui priartinti mūsiškius iki minimumo (54:55). Eimantas Bendžius tritaškiu pagaliau po ilgos pertraukos vėl persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai (57:55). Po 30 min. mūšio lietuviai pirmavo – 57:55.

Nors lemiamas ketvirtis prasidėjo Y. Franke taškais (57:57), tritaškiu į juos atsakė E.Bendžius (60:57). Th.Van Der Marsas neleido aikštės šeimininkams atitrūkti (60:59). Gerą atkarpą sužaidusį L .Lekavičių (62:57), aikštėje pakeitė M. Kalnietis. Keitimas labai pasiteisino, nes Lietuvos rinktinės gynėjas pataikė dvitaškį ir padidino skirtumą iki 5 taškų (64:59). M. Kalnietis ir kitoje atakoje buvo rezultatyvus iš už tritaškio linijos ir mūsiškių pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų (67:59). Varžovus į nokdauną pasiuntė A. Juškevičius, taip pat pataikęs tolimą metimą ir komandas skyrė jau 11 taškų (70:59, likus 5:43 min.). E. Bendžius kalė dar vieną tolimą „bombą“ ir olandų deficitas išaugo iki 14 taškų (73:59, atkarpa – 11:0).

Olandai bauda ir dviem tritaškiais sumažino atsilikimą iki 7 taškų (73:66), o E. Kairys nepataikė dviejų baudų po nesportinės varžovų pražangos. Priešininkų spurtas 0:8 komplikavo Lietuvos rinktinės padėtį (73:68, likus 1:38 min.). Ch. Kloofo metimas su pražanga sukūrė dramą (73:71, likus 1:15 min., atkarpa – 0:11). E. Kairys prasižengė puolime, bet Ch. Kloofas napataikė iš po krepšio. Atakoje pražangą išprovokavo ir baudas pataikęs E. Bendžius ir atitolino lietuvius (75:71, likus 20 sek.). A.Juškevičius užsidirbo nesportinę pražangą net nepajudėjus laikrodžiui, o Ch. Kloofas pataikė tik vieną baudą (75:72). Pražanga sustabdytas Y.Franke įmetė tik vieną baudą (75:73, likus 15 sek.). M. Kuzminskas prarado kamuolį ir Ch. Kloofas dėjimu išlygino rezultatą (75:75). Lietuvos rinktinė paskutinei atakai turėjo 7 sek., bet desperatiškas L. Lekavičiaus metimas buvo netaiklus – pratęsimas.

Jis prasidėjo L. Lekavičius tritaškiu ir Th. Van Der Marso dvitaškiu (78:77). Po E. Ulanovo vienos baudos persvara buvo nežymi (79:77). M. Kalnietis atakoje buvo mūsiškių lyderis (81:79). Sh. Hamminkas tolimu metimu persvėrė rezultatą (81:82), o Edgaras Želionis du kartus iš eilės prasižengė puolime, statydamas užtvaras (likus 1:40 min.). Lietuviai atliko sudėtingą netaiklų metimą, bet apsigynė po savuoju krepšiu. Mūsiškių atakoje E. Želionis atkovojo kamuolį puolime ir įmetė su pražanga (84:82, likus 12 sek.). Olandų ataka trūko vos 1,5 sek. Ir Y. Franke išlygino rezultatą (84:84, likus 10,8 sek.). L. Lekavičius vėl veržėsi po krepšiu, bet varžovai apsigynė – antrasis pratęsimas (84:84).

Antrasis pratęsimas prasidėjo E. Želionio taškais (86:84) ir priešininkų tolimu metimu, bet ir E. Bendžius įmetė tritaškį (89:87). Olandai neketino pasiduoti ir po Y. Franke tritaškio pirmavo (89:92). Laimė tolimu metimu atsakė ir M. Kalnietis (92:92). Tiesa, gynyboje mūsiškiai buvo neatidūs, bet Ch. Kloofas pelnė taškus po laiko (likus 1:18 min.). M. Kalnietis neišnaudojo savojo šanso, nepataikė ir Y. Franke (likus 39 sek.). Lietuvos rinktinė rengė savo ataką ir M. Kalnietis įmetė fantastinį tritaškį (95:92, likus 4 sek.). Nyderlandų ataka buvo sustabdyta pražanga (likus 3,1 sek.). Ch. Kloofas įmetė pirmąją baudą (95:93), o antruoju bandymu nepataikė į lanką ir kamuolys atiteko lietuviams (likus3,1 sek.). M. Kalnietis priėmė kamuolį išsaugojo pergalę – 95:93.

Lietuva – Olandija 95:93 (24:16, 15:23, 18:16, 18:20; 9:9, 11:9). Lietuva: Mantas Kalnietis 21 tšk. (4 atk. kam., 5 rez. perdav., 3/6 dvitaškiai, 5/11 tritaškiai), Eimantas Bendžius (0/3 dvitaškiai, 4/9 tritaškiai, 2/2 baudos) ir Lukas Lekavičius (3 atk. kam., 2 rez. perdav., 2/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudos) po 14, Adas Juškevičius 11 (5 rez. perdav., 0/1 dvitaškiai, 2/7 tritaškiai, 5/5 baudos), Mindaugas Kuzminskas 10 (5 atk. kam., 1/4 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 2/2 baudos), Edgaras Ulanovas 8, Rokas Giedraitis ir Artūras Gudaitis (6 atk. kam.) ir Edgaras Želionis po 5, Evaldas Kairys 2 taškai. Renaldas Seibutis ir Deividas Gailius nežaidė. Olandija: Charlonas Kloofas 19, Thomas Van Der Marsas 16, Shanne‘as Hamminkas 13, Yannickas Franke‘as 11, Jito Kokas 10, Nickas Oudendagas 9, Worthy De Jongas 5, Mohamedas Kherrazi 4, Leonas Williamsas, Roelandas Schaftenaaras ir Arvinas Slagteris po 2 taškus.