Lietuvos jaunimo regbio-7 rinktinė metė iššūkį tituluotiems britams
Šeš­ta­die­nį Pa­ne­vė­žy­je pra­si­dė­jo reg­bio fies­ta. Pir­mą kar­tą mū­sų ša­ly­je yra or­ga­ni­zuo­ja­mas eli­ti­nis Eu­ro­pos jau­ni­mo (iki 18 me­tų) reg­bio čem­pio­na­to di­vi­zio­no tur­ny­ras, ku­ria­me da­ly­vau­ja 16 stip­riau­sių eki­pų.

Antrus metus iš eilės tarp pajėgiausių Europos komandų rungtyniaujantys lietuviai pirmajame C grupė susitikime bandė priešintis vieniems turnyro favoritų Didžiosios Britanijos regbininkams, bet turėjo pripažinti varžovų pranašumą 12:33 (0:21).

Apmaudžios klaidos pirmajame kėlinyje praktiškai palaidojo mūsiškių viltis kautis dėl pergalės, bet antrajame kėlinyje lietuviai metė rimtą iššūkį varžovams. Lietuvos komandos kapitonas Matas Miežys pelnė pirmuosius penkis lietuvių taškus, o vėliau dar vieną rezultatyvią ataką surengė Deividas Peskovas.

Dar pabandę surengti lemiamą šturmą mūsiškiai suklydo ir britai įtvirtino pergalę paskutiniais septyniais taškais.

„Paprastai pirmieji mačai būna kaip apšilimas. Mums išpuolė, kad iškart žaidėme su viena stipriausių turnyro komandų – britais. Manau, kad įvykdėme savo užduotį – buvome išsikėlę tikslą tiesiog susitvarkyti su gynyba, nes kai turime kamuolį esame stiprūs. Iš pradžių nesitikėjome tokių greitų atakų. Pirmos minutės labai nuvargino, antrajame kėlinyje atsigavome“, – apie rungtynes kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas Matas Miežys.

Kitose grupės rungtynėse Gruzijos rinktinė 29:12 nugalėjo Belgijos komandą.

Lietuviai Panevėžio Aukštaitijos stadione šeštadienį 15.52 val. žais su gruzinais, 19.10 val. – su belgais. Sekmadienį vyks atkrintamosios kovos. Pirmosios dvi komandos pateks į ketvirtfinalį, o likusios kovos dėl 9–16 pozicijų.

Šiame čempionate varžomasi ir dėl kelialapių į jaunimo olimpines žaidynes Argentinoje.

.