Lietuvos ėjikės Europos čempionate užėmė 4 ir 5 vietas
Lie­tu­vos 20 km spor­ti­nio ėji­mo at­sto­vės Bri­gi­ta Vir­ba­ly­tė-Dim­šie­nė ir Ži­vi­lė Vai­ciu­ke­vi­čiū­tė Eu­ro­pos čem­pio­na­to rung­ty­je užė­mė ati­tin­ka­mai 4 ir 5 vie­tas. B. Vir­ba­ly­tė-Dim­šie­nė pa­ge­ri­no ne tik sa­vo, bet ir Lie­tu­vos re­kor­dą. Eu­ro­pos čem­pio­na­tą tie­sio­giai trans­liuo­ja LRT KUL­TŪ­RA ir LRT.lt

Tai aukščiausios vietos per visą Lietuvos ėjikų dalyvavimo Europos čempionatuose istoriją.

33-ejų metų B. Virbalytė-Dimšienė finišavo per 1 val. 27 min. 59 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. iki trečiosios vietos ir bronzos medalio lietuvei pritrūko 29 sek.

22-ejų metų Ž. Vaiciukevičiūtė distanciją įveikė per 1 val. 28 min. 7 sek. ir pasiekė naują šalies jaunimo (iki 23 metų) rekordą.

Nugalėjo Europos čempionatų rekordą pagerinusi ispanė Maria Perez (1:26.36), antra finišavo čekė Anežka Drahotova (1:27.03), trečia – italė Antonella Palmisano (1:27.30).

Iš viso 20 km moterų ėjime varžėsi 30 sportininkių.

Rungties startas planuotas 10 val. ryto, bet dėl trasoje tvyrojusio dujų kvapo buvo atidėtas kelioms valandoms, kol buvo pašalintas gedimas.

Šuolininkės į finalą nepateko

Šeštadienį Europos čempionate taip pat pasirodė šuolių į vandenį atstovės. Šuolių nuo 3 m tramplino atrankos varžybose Lietuvos atstovės Genevieve Green Angerame ir Indrė Girdauskaitė užėmė atitinkamai 19-ąją ir 20-ąją vietas.

19-metė G. Green Angerame už savo pasirodymą surinko 198,7 taško, o 20-metė I. Girdauskaitė – 191,8 taško.

Atrankoje varžėsi 21 sportininkė. Kovą finale tęs 12 šuolininkių į vandenį.

400 m bėgimo finale 21.20 val. rungsis Agnė Šerkšnienė.