Lietuvius sudomino belgų „Anderlecht“ pavyzdys
Lie­tu­vos fut­bo­lo fe­de­ra­ci­ja (LFF) ar­ti­miau­siu me­tu pa­si­rinks, ko­kia kryp­ti­mi dirbs jau­ni­mo ug­dy­mo klau­si­mais.

Neseniai Vilniuje viešėjo vienos geriausių Europoje Briuselio „Anderlecht“ klubo akademijos direktorius Jeanas Kindermansas. Jis susitiko su LFF prezidentu Tomu Danilevičiumi ir generaliniu sekretoriumi Edgaru Stankevičiumi.

Kaip skelbia lff.lt, „Anderlecht“ klubo sistemos dėka šiuo metu Belgija turi nemažai aukščiausios klasės žaidėjų, tokių, kaip Romelu Lukaku, Vincentas Kompany, Driesas Mertensas, Michy Batshuayi. Visi jie žaidė praėjusių metų pasaulio čempionate Rusijoje, kur belgai užėmė trečią vietą.

Praėjusiais metais „Anderlecht“ akademijos direktorius pristatė sėkmę atnešusią programą Lietuvos futbolo treneriams, o šį kartą LFF vadovai T. Danilevičius ir E. Stankevičius priėmė J. Kindermansą, su kuriuo aptarė potencialaus programos įsigijimo sąlygas, taip pat technines detales, kaip ji būtų įgyvendinama Lietuvoje.

Su J. Kindermansu Lietuvoje viešėjo interaktyvaus treniruočių proceso valdymo įrankio „Prosoccer data“ vadovas Kevinas Vermeulenas. Jis didžiausių Lietuvos futbolo mokyklų ir akademijų atstovams pristatė Belgijos aukščiausioje lygoje ir Belgijos nacionalinėje rinktinėje plačiai naudojamą platformą, kuri padeda treneriams lengviau kontroliuoti ir planuoti treniruočių procesą, gauti vertingas statistines įžvalgas bei vystyti sėkmingą darbinės informacijos komunikaciją.

„Visi kartu sutariame, kad Lietuvos futbolui reikia bendros jaunimo ugdymo programos ir metodikos. „Anderlecht“ programos rezultatais pasaulis jau spėjo įsitikinti, ir jų atstovai ne be reikalo lankosi Lietuvoje ne pirmą kartą. Programa būtų adaptuota Lietuvos futbolui ir norėtųsi, jog apimtų kaip įmanoma daugiau akademijų. Tačiau tam prireiks ir didelio trenerių indėlio, jų noro dirbti bei medžiagos įsisavinimo. Norėtume per vasario mėnesį susidėlioti galutinius taškus bei apsispręsti dėl tolimesnių veiksmų“, – sakė LFF prezidentas T. Danilevičius.

Jaunimo ugdymo programa būtų skirta 6–18 metų jauniesiems futbolininkams. Programos veikimas ir treniruočių procesas Lietuvoje būtų stebimas už ją atsakingų ir patirtį turinčių darbuotojų, kad akademijos sėkmingai dirbtų tinkama linkme.

J. Kindermansas teigė, jog nors futbolo situacija Belgijoje ir Lietuvoje yra skirtinga, pritaikyti medžiagą Lietuvos reikmėms yra įmanoma: „Visų pirma, reikėtų apmokyti akademijų trenerius ir techninius direktorius, kad galėtume jiems suteikti žinių, kaip per pastaruosius 15 metų kėlėme futbolo lygį Belgijoje. Apmokyti treneriai galėtų perteikti žinias žaidėjams ir taip po truputį kiltų paties futbolo lygis. Sunku pasakyti, kiek užtruks, kol pamatysime galutinį rezultatą, bet jeigu vaikai treniruojasi nuo 6–10 metų, jie ką nors galėtų pasiekti po 10 metų.“