Lietuvių rankinio arbitrai įsiutino slovėnus
Kroa­ti­jo­je vyks­tan­čia­me Eu­ro­pos vy­rų ran­ki­nio čem­pio­na­te ne­igia­mo dė­me­sio su­lau­kė čia be­si­dar­buo­jan­tys tei­sė­jai iš Lie­tu­vos Vai­das Ma­žei­ka ir Min­dau­gas Ga­te­lis.

Lietuvių arbitrai teisėjavo C grupės antro turo rungtynėms tarp dabartinės Europos čempionės Vokietijos ir Slovėnijos rinktinių. Dvikova baigėsi lygiosiomis 25:25, tačiau rezultatą nulėmė būtent teisėjų sprendimai.

Paskutinėmis rungtynių sekundėmis Slovėnijos rinktinė surengė greitą ir rezultatyvią ataką, pasibaigusią Blažo Jančo įvarčiu. Į priekį išsiveržę 25:24, slovėnai netrukus ėmė švęsti pergalę.

Tačiau džiūgauta buvo per anksti. V. Mažeika su M. Gateliu sekretoriato monitoriuje akylai išnagrinėjo paskutinių sekundžių vaizdo įrašą. Lietuviai nustatė, kad slovėnas Blažas Blagotinšekas paskutinėmis sekundėmis sąmoningai trukdė vokiečiams pradėti žaidimą nuo aikštės vidurio, taip neleisdamas jiems surengti atsakomojo išpuolio. B. Blagotinšekas buvo nubaustas raudona kortele, o į Slovėnijos vartus jau pasibaigus rungtynių laikui skirtas 7 m baudinys.

Nepaisant visų Slovėnijos rinktinės trenerio Veselino Vujovičiaus protestų, arbitrai savo sprendimo nepakeitė. Tuo metu Tobiasas Reichmannas užtikrintai realizavo 7 m baudinį, išplėšdamas vokiečiams tašką – 25:25.

Europos rankinio federacijos tinklapyje pažymima, kad V. Mažeika ir M. Gatelis viską atliko pagal taisykles, o ginčytinių epizodų vaizdo įrašų peržiūra rankinyje taikoma nuolat. Taip pat primenama, kad pagal naujas taisykles, vienai komandai pradedant žaidimą nuo aikštės vidurio, besiginančiosios žaidėjas privalo būti ne arčiau kaip 3 metrų atstumu.

Vis tik tai nesumažino slovėnų įtūžio, kurie piktinosi dėl išsprūdusios pergalės prieš Europos čempionus.

V. Vujovičius vis kartojo, kad pergalė iš jo komandos buvo pavogta ir pareiškė, kad „šiuolaikinį rankinį valdo idiotai“.

Portalas rtvslo.si šias rungtynes vadino teisėjavimo farsu, delo.si – komedija. Ir tik slovėniškasis „Sport TV“ priminė, kad slovėnai pirmiausiai turėtų pasižiūrėti patys į save, nes iššvaistė antrame kėlinyje turėtą 6 įvarčių pranašumą.

„Po tokios karčios atomazgos komanda turėtų jaustis labai keistai. Tačiau neabejotinai rankininkams tai suteiks papildomos motyvacijos sėkmingai pasirodyti per kitas rungtynes“, – pridūrė 24eur.com.

Per du turus surinkę 3 taškus, vokiečiai C grupėje liko antroje vietoje. Slovėnams tai buvo pirmasis pelnytas taškas. Per kitas grupės rungtynes Makedonija (4 tšk.) 29:28 palaužė Juodkalniją (0 tšk.).

D grupėje sensaciją pateikė Čekijos rankininkai (2 tšk.), 28:27 nugalėję olimpinius čempionus danus. Po pergalės čekai labiausiai dėkojo savo vartininkui, 38-erių veteranui Martinui Galiai, atrėmusiam net 17 varžovų metimų.

Antrą kartą iš eilės laimėjo Ispanijos rinktinė (4 tšk.), 27:25 pranokusi Vengriją (0 tšk.).