Lietuvis pasiekė rankinio olimpą
Jo­nas Tru­cha­no­vi­čius ta­po pir­muo­ju Lie­tu­vos ran­ki­nin­ku, ku­riam pa­vy­ko trium­fuo­ti pres­ti­ži­nė­se EHF Čem­pio­nų ly­gos var­žy­bo­se.

Vokietijos mieste Kelne savaitgalį vykusiose Čempionų lygos finalo ketverto varžybose nugalėjo J. Truchanovičiaus atstovaujamas Prancūzijos klubas „Montpellier“.

Nuostabus ir žodžiais sunkiai apibūdinamas jausmas. Galbūt pailsėję ir išsimiegoję suprasime, ką tai reiškia.

Pusfinalyje Monpeljė rankininkai 28:27 pranoko praėjusio Čempionų lygos sezono nugalėtojus stipriausią Makedonijos komandą Skopjės „Vardar“, o lietuvis prie savo ekipos pergalės prisidėjo trimis įvarčiais.

Sezono finale susitiko dvi prancūzų komandos „Montpellier“ ir „Nantes“. Pirmame kėlinyje „Montpellier“ sugebėjo atitrūkti nuo savo varžovų ir prieš pertrauką pirmavo 16:13. Didžiąją rungtynių dalį varžovus besiviję „Nantes“ rankininkai antrame kėlinyje buvo išlyginę rezultatą (24:24), tačiau tuomet lietuvio ekipa įjungė aukščiausią pavarą ir per likusį laiką palaužė savo varžovus, rungtynes laimėdami 32:26.

J. Truchanovičius buvo pirmasis rankininkas iš Lietuvos, kuriam pavyko patekti į Čempionų lygos finalo ketvertą, o jame lietuvis sugebėjo tapti prestižiškiausios lygos čempionu.

Lemiamame mače vienu įvarčiu pasižymėjęs 24 metų 203 cm šiaulietis per visą sezoną Čempionų lygoje pelnė 61 įvartį ir buvo vienas svarbiausių „Montpellier“ žaidėjų. Finale prie pergalės svariausiai prisidėjo po 6 įvarčius pelnę prancūzas Ludovicas Fabregas ir argentinietis Diego Simonet.

„Nuostabus ir žodžiais sunkiai apibūdinamas jausmas. Galbūt pailsėję ir išsimiegoję suprasime, ką tai reiškia. Bet pasiekti rankinio viršūnę yra neįtikėtina. Sena svajonė tapo realybe. Nežinau, ką daugiau pasakyti“, – iš karto po finalo susijaudinęs kalbėjo J. Truchanovičius.

Daugkartiniai Prancūzijos čempionai „Montpellier“ Europoje triumfavo antrą kartą. EHF Čempionų lygą jie laimėjo 2003 metais. Prabėgus 15 metų, Monpeljė klubo rankininkai vėl tapo žemyno čempionais, nors ir nebuvo laikomi favoritais.

„Mes nusipelnėme to dėl solidaus žaidimo viso sezono metu. Atkrintamosiose varžybose eliminavome galingas komandas, tarp jų – ir praėjusio sezono čempionus „Vardar“. Todėl esame verti to, ką pasiekėme“, – tikino „Montpellier“ legionierius iš Lietuvos.

EHF žurnalistai akcentavo, kad J. Truchanovičius kilęs iš nedidelės šalies. Pasiteiravus kiek žmonių jo gimtinėje žino apie šį triumfą, rankininkas nusijuokė: „Geras klausimas. Jau sulaukiau daug sveikinimų iš Lietuvos rankinio bendruomenės. Tačiau būkime atviri – rankinis mano šalyje nėra labai populiarus ir daug dėmesio nesulauksiu.“

J. Truchanovičiaus netrukus laukia dar vienas rimtas išbandymas. Čempionų lygos nugalėtojas prisijungs prie Lietuvos rinktinės, kuri rengiasi lemiamoms pasaulio čempionato atrankos varžyboms prieš Islandiją. Po dviejų tarpusavio mačų (birželio 8 d. Vilniuje ir birželio 13 d. Reikjavike) paaiškės, kuri rinktinė iškovos kelialapį į 2019-ųjų pasaulio pirmenybes Danijoje ir Vokietijoje.