Lietuvis – be taškų, vokietė – euforijoje
Pjong­čan­go žie­mos olim­pia­do­je blyks­te­lė­jęs biat­lo­ni­nin­kas To­mas Kau­kė­nas no­rė­jo sėk­min­giau pa­si­ro­dy­ti ir pa­sau­lio tau­rės var­žy­bo­se.

Sunku patikėti, bet olimpiadoje rekordines Lietuvai 13 bei 17 vietas užėmęs T. Kaukėnas pasaulio taurės įskaitoje dar neturi įskaitinių taškų, kurie kaskart skiriami pirmiesiems 40 finišavusiųjų.

Atidaryti taškų sąskaitos lietuviui nepavyko ir savaitgalį Kontiolahtyje (Suomija) surengtame 7-ame sezono etape. 10 km sprinto varžybose T. Kaukėnas prašovė tris kartus stovint ir finišavo tik 96-as tarp 100 dalyvių. Karolis Dombrovskis užėmė 59-ąją (0 klaidų), Vytautas Strolia – 60-ąją (2) vietas.

Moterų sprinte lietuvės liko tarp autsaiderių. Diana Rasimovičiūtė (3) finišavo 84-a, Natalija Kočergina (4) 86-a, o Gabrielė Leščinskaitė (5) – paskutinė, 96-a.

Mišrios estafetės rungtyje nepasisekė K. Dombrovskio ir G. Leščinskaitės tandemui. Jie buvo aplenkti ratu ir klasifikuoti 25 vietoje tarp 25 duetų.

Po 7 etapo sezono lyderiai išsaugojo turimas pozicijas. Atkakli kova dėl Krištolinio gaublio prizo vyksta tarp prancūzo Martino Fourcado (888 tšk.) bei norvego Johanneso Thingnes Boe (845). Juodu užtikrintai lenkia rusą Antoną Šipuliną (568). Moterų varžybų įskaitos lydere lieka suomė Kaisa Makarainen (666), lenkianti slovakę Anastasiją Kuzminą (613), italę Dorotheą Wierer (568) ir praėjusio sezono nugalėtoją Laurą Dahlmeier (566).

Kontiolahtyje netikėtumą pateikė vokietė Vanessa Hinz. Prieš penkerius metus iš slidinėjimo į biatloną perėjusi V. Hinz asmeninėse rungtyse iki šiol nebuvo kopusi ant prizininkių pakylos. O sekmadienį ji užtikrintai laimėjo 12,5 km bendro starto lenktynes. Visus 20 taikinių numušusi V. Hinz už nugaros paliko po kartą šaudykloje klydusias italę Lisą Vittozzi (+13,5) ir prancūzę Anais Chevalier (+16,8).

„Visuomet svajojau pataikyti visus 20 taikinių ir pagaliau man tai pavyko. Dažnai likdavau greta prizininkių pakylos, bet neabejojau, kad anksčiau ar vėliau laimėsiu medalį. Vis galvojau: gerai, kitą kartą pabandysiu ir vėl. Dabar esu ant ant aukščiausio pakylos laiptelio ir tai beprotiškas jausmas“, – triumfavo etapo Kontiolahtyje herojė 25-erių vokietė.

2017–2018 metų pasaulio taurės varžybose liko du etapai Norvegojoje (kovo 15–18 d.) ir Rusijoje (kovo 22–25 d.).