Lietuvis – be medalio, auksą pelnė fantastiškai finišavęs britas
Mek­si­ko­je su­reng­to šiuo­lai­ki­nės pen­kia­ko­vės pa­sau­lio čem­pio­na­to vy­rų var­žy­bų nu­ga­lė­to­ju po ne­įti­kė­ti­no sprin­to ta­po bri­tas Ja­me­sas Coo­ke'as.

Tuo metu 2013 metais pasaulio čempionu tapęs, o pernai planetos pirmenybėse bronzos medalį iškovojęs J. Kinderis šįkart užėmė 16 vietą.

Šaudymas nubloškė žemyn

Pirmosios rungtys finale 31-erių J. Kinderiui susiklostė sėkmingai. Fechtuodamasis mūsų olimpietis laimėjo 25 kovas iš 35 ir pelnė 220 taškų (7–10 vietos rungtyje).

Plaukdamas lietuvis 200 metrų įveikė per 2 min. 5,96 sek. (299 taškai; 15 vieta) ir pasiekė sau pastaruoju metu neįprastai gerą rezultatą.

Papildomame fechtavimosi etape J. Kinderis nugalėjo prancūzą Valentine'ą Prades'ą, bet netrukus pralaimėjo amerikiečiui Brendanui Andersonui ir rungtį baigė pelnęs 1 papildomą tašką.

Jodamas lietuvis puikiai pradėjo sunkią trasą, tačiau jos pabaigoje kliudė tris kliūtis ir turėjo tenkintis 279 taškais iš 300 galimų.

Vis dėlto jodami didelių sunkumų turėjo beveik visi varžybų dalyviai – 300 taškų pelnė tik 3 atletai, joję vieni pirmųjų. Vėliau jojimo trasos danga vis prastėjo, klaidų neišvengė niekas, o didžioji dalis penkiakovininkų turėjo tenkintis žemesniais nei 280 taškų rezultatais.

Tai lėmė, kad prieš bėgimo ir šaudymo rungtį finalo dalyvius skyrė maži laiko tarpai. Pavyzdžiui, tuo metu pirmavusį JAV atstovaujantį egiptietį Amro El Geziry nuo 10 vietoje žengusio J. Kinderio skyrė tik 29 sek.

Vis dėlto mūsiškiui nepavyko pakilti aukštyn, o itin nesėkmingas šaudymas trečio ir ketvirto apsilankymų šaudykloje metu dar ir bloškė žemyn. Paskutinės rungties metu J. Kinderis trasoje sugaišo 11 min. 46,20 sek. (594; 30 vieta) ir galutinėje įskaitoje užėmė 16 vietą (1393 taškai).

Prancūzas per anksti apsidžiaugė

Tuo metu kovoje dėl aukso atomazga buvo neįtikėtina. Penkioliktas bėgimo ir šaudymo rungtį pradėjęs V. Prades'as (35 sek. atsiliko nuo lyderio) ketvirto rato viduryje aplenkė tuo metu pirmavusį ukrainietį Pavlo Tymoščenką ir, patikėjęs savo pergale, net pamojavo žiūrovams pergalingai iškeltu kumščiu.

Tačiau savų planų dar turėjo trečias bėgęs britas Jamesas Cooke'as. Jis iš paskutiniųjų metėsi į lemiamą spurtą ir aplenkė ne tik visas jėgas išnaudojusį olimpinį vicečempioną P. Tymoščenką, bet ir per vėlai varžovo spurtą pastebėjusį V. Prades'ą. Britas prancūzą finiše aplenkė vos 0,03 sek.

J. Cooke'as ir V. Prades'as finale surinko po 1435 taškus, o trečią vietą užėmęs P. Tymoščenka – 1429.