Lietuvės laisvojo šokio žiūrovai neišvys
Lie­tu­vos dai­lio­jo čiuo­ži­mo at­sto­vei Elž­bie­tai Kro­pai ne­teks tei­sė­jams ir žiū­ro­vams pa­de­mons­truo­ti par­eng­tos lais­vo­sios prog­ra­mos. Pa­sau­lio čem­pio­na­tas Mi­la­ne (Ita­li­ja) aš­tuo­nio­lik­me­tei lie­tu­vei bai­gė­si po trum­po­sios prog­ra­mos.

Moterų varžybose E. Kropa tarp 37 dalyvių aplenkė šešias varžoves ir užėmė 31 vietą. Teisėjai jos šokį įvertino 46,53 taško (lietuvės asmeninis rekordas – 50,43 taško). Tokiam nedideliam įvertinimui įtakos turėjo tai, jog mūsų sportininkė po atlikto šuolio krito ant ledo. Į finalą pateko 24 sportininkės.

Įdomu tai, jog planetos pirmenybėse debiutavusi lietuvė tarp moterų buvo viena aukščiausių. Jos ūgis – 172 cm. Tokio pat ūgio yra ir italė Elisabetta Leccardi, o aukščiausia – rusė Marija Sockova (173 cm). Tuo metu žemiausia čempionate yra Kazachstanui atstovaujanti Elizabet Tursinbajeva. Jos ūgis – 148 cm. Vienu centimetru už ją aukštesnė yra korėjietė Hanul Kim.

Pasaulio čempionato medalius moterys išsidalys šiandien. Kol kas po trumposios programos pirmauja asmeninį rekordą pagerinusi italė Carolina Kostner (80,27 tšk.). 31 metų C. Kostner – daugkartinė planetos pirmenybių prizininkė, pastarąjį kartą jose ji triumfavo 2012 metais. Šių metų Europos čempionate ji iškovojo bronzos medalį, o žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange liko penkta.

Čempionato Milane favorite laikyta Pjongčango aukso medalininkė penkiolikmetė rusė Alina Zagitova užima antrą vietą (79,51 tšk.). Trečiojoje žengia devyniolikmetė japonė Satoko Miyahara (74,36 tšk.), kuri žiemos žaidynėse liko per žingsnį nuo pjedestalo – užėmė 4 vietą. Pjongčango žaidynių bronzos medalininkė kanadietė Kaetlyn Osmond yra ketvirta.

Ketvirtadienio vakarą medalius išsidalijo porinio čiuožimo atstovai. Po trumposios programos pirmavo šių metų olimpiniai čempionai iš Vokietijos – Aliona Savčenko ir Bruno Massotas (82,98 taško). Antroje vietoje žengė šių metų Europos čempionė ir Pjongčange ketvirta likusi Rusijos pora Jevgenija Tarasova ir Vladimiras Morozovas (81,29), trečioje – Vanessa James ir Morganas Cipresas iš Prancūzijos (75,32 tšk.).

Šiandien pasaulio čempionate ledo šokių varžybose trumpąją programą atliks Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed.